fh6wctvbagaoebd5

У документальному фільмі про дезінформацію використають розслідування Texty про поширення паніки у Нових Санжарах, коли туди привезли евакуйованих з Китаю українців.

Зокрема, HBO використає розслідування Любові Величко «Майстри паніки. Як проросійська мережа в Україні організувала бунт в Нових Санжарах». Про це ЗМІСТу відомо з ресурсу «Детектор медіа».

Документалку «Ідеальна зброя» презентують 16 жовтня. За словами Любові Величко, у неї попросили дозвіл на використання відео з розслідування про протест в Нових Санжарах. Вона дозволила використовувати матеріали:

«Вони використають моє розслідування та відео. Інші інтерв’ю вони організовуватимуть без моєї участі. Принаймні, наразі вони не попросили мене про допомогу з цим фільмом. Я не знаю, чи проситимуть надалі, бо вони лише почали роботу над фільмом».

Фільм знімає Ark Media знімає для телекомпанії HB. Це буде стрічка про вплив дезінформації під час пандемії коронавірусу за мотивами книги журналіста New York Times Девіда Сангера. «Детектор медіа» пише, що у фільмі використовуватимуть архівні відео та інтерв’ю експертів. Важливо, що цей фільм не тільки про події у Нових Санжарах. Найголовнішою метою є показати використання інформаційної зброї для впливу на людей.

Нагадаємо, евакуація українців та іноземців з китайського Уханя обернулася для наших співвітчизників справжньою істерикою, кризою цінностей та шквалом критики у бік центральної влади. Другим домом на час обсервації для 48 українців і 29 іноземців таки став медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари». У самому селищі евакуйованих зустрічали з камінням, військовою технікою та прокльонами. Уже після протесту місцевих жителів українська влада, експерти з комунікацій та психологи почали міркувати, що ж пішло не так. Про цю історію написано достатньо – від кобеляцького «Ехо» до New York Times. Тоді ЗМІСТ теж розбирався у причинах новосанжарської кризи й чому це стало можливим. Спойлер: не «комунікаційним провалом влади» єдиним.

Додамо, протест відбувся 20 лютого.

Пригадаємо перебіг ситуації:

  • О 22:30 провели брифінг Олексій Гончарук, Зоряна Скалецька, Арсен Аваков.
  • О 22.00 стало відомо, що Міністерка охорони здоров’я вирішила приєднатися до людей в обсервації.
  • Близько 20:00 сім автобусів, що вирушили з Харкова близько 14-ї години, колоною в’їхали до смт. Перед тим, як вони в'їхали, відбулася сутичка новосанжарців з Нацгвардією, у кількох автобусах в процесі під'їзду до медцентру протестувальники розбили вікна та кричали «Ганьба». На дорозі палили багаття.
  • О 18:00 невідкладно до Полтавської вилетіли Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук та міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Протягом усього часу місцеві мешканці протестують, посередині мосту люди складали шини, проте їх не палять. По обидва боки мосту стояли правоохоронці, деякий час мешканці могли вільно пересуватися через їхні кордони. Згодом поліціянти дати наказ і вони відтіснили новосанжарівців.
  • Близько 14:00 з Харківського аеропорту вирушила колона із 5 автобусами. У транспорті перебуває 72 пасажири разом з екіпажем.
  • Голова Полтавської обласної ради скликає позачергову сесію 21 лютого через ситуацію в Нових Санжарах.
  • 20 лютого літак із евакуйованими з Китаю людьми приземлився спочатку в аеропорту Харкова.
  • Голова ПОДА Олег Синєгубов зранку 20 лютого терміново виїхав та наразі перебуває у Нових Санжарах, повідомляють на сайті адміністрації.
  • Через  чутки,  що евакуйованих осіб повезуть у медцентр Нацгвардії у Нових Санжарах Полтавської області, місцеві мешканці почали мітинг із вечора 19 лютого. Після офіційної інформації МВС України вранці 20 лютого вже перекрили дорогу, почали йти на сутички із правоохоронцями, палити шини.
Loading...