lanr0ehnrldwifd3

Катерина Олефір – лікарка-неврологиня першої міської лікарні Полтави. Вона вирішила провести експеримент «Лікар на 1 зарплату» і спробувати прожити місяць на свій посадовий оклад лікаря.

Експеримент медикиня розпочала 1 травня і вже 24 дні живе лише на свій посадовий оклад, який становить 3 тис. 826 грн. Таку зарплатню отримують лікарі 10-го розряду – «Лікар без категорії». Про усі висновки, витрати і труднощі Катерина Олефір пише на власних сторінках в інстаграмі та у фейсбуці:

«За сценарієм мого експерименту – я самотня лікарка з котом. Why? Бо у кота не питали, а чоловік відмовився їсти "поросячі" кашки».

За її словами, лікаркою вона працює з 1 лютого. Цьому передували 6 років навчання та 1,5 року інтернатури. Зараз її лікарський стаж – 4 місяці. До карантину Катерина Олефір працювала на 2 роботах. Інша її робота не була пов’язана з медициною. З слів медикині, це була тяжка праця на складі, що більше пов’язана з фармацевтикою. Проте ця робота була високооплачувана – на 0,25 ставки Олефір отримувала більше ніж на ставку лікаря. Через початок карантину вона втратила цю роботу і дохід впав вдвічі. Ось так довелося жити на лікарську зарплатню:

«Я відчула всі солодощі життя на одну заробітну плату. Тому вирішила: а чому не спробувати прожити так, як хтось це вирішив за мене. Хтось же вирішив, що медик має так заробляти».

Катерина Олефір хотіла припинити навчання на лікаря, але вже в інтернатурі полюбила професію

Чоловік Катерини Олефір підтримав її ідею, але сам брати участь в експерименті відмовився – він не захотів показуватися в соціальних мережах. На роботі ж лікарка про експеримент не розповіла, але колеги, які  користуються соціальними мережами, побачили її дописи і підтримали її експеримент. Батьки Катерини Олефір теж її підтримують, а тато навіть всі дописи репостить на свою сторінку.

Лікарка каже, що враження за 22 дні про життя на одну заробітну плату уже має. За її словами, це жахливо і якби не ажіотаж навколо та підтримка друзів і близьких, то вона б покинула все б ще на 10 день:

«Зараз стало важко. Спочатку бюджет на день був 64 грн 1 коп. Потім зрозуміла, що я не заплатила за опалення у квітні і бюджет швидко зменшився до 48 грн, а зараз він – 34 грн 33 коп. А я ще хотіла купити якийсь одяг. Тепер навіть на секонд-хенд вже, мабуть, не вистачить».

Найбільше економити зараз доводиться на одязі, косметиці та на побутових засобах. Із останнього в Катерини Олефір зараз лише порошок, мило та шампунь:

«Ну і звичайно я не багато купувала круп, м'яса, жодного разу не купувала свинину, двічі курятину, а так риба, гриби. Найдешевшими виявились гриби, вони, до речі, дешевші ніж картопля».

Найважче було відмовитися від кави, бо жінка дуже її любить. Тому лікарка кілька днів економила і придбала собі кави. Загалом раціон харчування Катерини Олефір змінився. Вона каже, що «раніше могла їсти м'ясо з м’ясом, а зараз –  каша з кашею».

Своє харчування на початку експерименту Катерина Олефір планувала на три дні, але цих продуктів вистачило на більше. Сьогодні план змінився і тепер харчування жінка планує на 1-2 дні:

«Коли я працювала на 2 роботах, то в принципі готував чоловік, бо він частіше вдома був. А зараз якщо я готую на двох, то ми просто порівну скидаємось на цю страву і потім ділимо її навпіл. Коли чоловік у мене щось з продуктів бере, то він рівноцінно з своїх щось віддає».

Разом з Катериною Олефір в експерименті бере участь домашня улюблениця – кішка Вікторія. Її раціон залишився незмінним, бо кішка їсть все – від вареної моркви до м’яса. Додаткових витрат на харчування тваринки лікарці не знадобилося, бо спеціальних кормів кішка Вікторія не сприймає.

На сьогодні Катерина Олефір вкладається в суму свого посадового окладу, бо ще на початку розрахувала свої кошти. Таким чином, вона врахувала навіть те, що в її брата буде день народження і відразу відклала кошти йому на подарунок. Проте в цю суму вона трішки не вклалася, а також не врахувала те, що їй знадобляться кошти на дорогу до Миргорода, де мешкає її брат.

Жодних нових відкриттів для себе лікарка не зробила, бо вона й так знала, що заробітна плата у медиків невелика, тому особливих надій на неї і не покладала. Ще раз на такий експеримент Катерина Олефір не погодилися  б. Зараз жінка чекає на кінець місяця, бо хоче повернутися до звичного життя:

«Про експеримент не шкодую. Але я не знаю, чи буде з цього якийсь сенс. На мою думку, він закінчиться, і з цим вся увага до цієї проблеми теж закінчиться. Я думала кидати навчання на всіх курсах, але на 4-у вже було шкода. На інтернатуру думала не виходити, але чоловік сказав, що 6 років вчилася, то хай щось з цього буде. На інтернатурі в мене були хороші вчителі, які захопили мене і привили любов до медицини. Напевно, через них я і залишилася працювати далі».

Катерина Олефір

Також у неї була ідея провести експеримент «Хто заробляє менше лікаря?». Сьогодні година роботи лікаря в Україні коштує 23 грн 90 коп. Тому Катерина Олефір хотіла б спробувати влаштуватися на різні роботи хоча б на 5 годин і з них вирахувати погодинну оплату у людей, які мають іншу спеціальність.

По завершенню експерименту медикиня, за порадою друзів, планує реалізувати проєкт «Чого я досягнув за 9 років?». По суті, це будуть інтерв’ю з людьми, які навчалися на різні спеціальності. На питання чому саме 9 років, лікарка пояснила, що це середній період часу, який витрачають на те, щоб стати лікарем.

Loading...