Лопатами з дахів, вишки, антикригова система: міська влада думає, що робити з бурульками наступної зими

Автор: Віталій Крицький, 15 квітня, 18:02

Фото: Попередження про бурульки (фото Олега Журавльова)


За словами заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка, його управління пропонуватиме депутатам різні варіанти вирішення проблеми з бурульками, зокрема вичищати дахи приватних багатоповерхівок від снігу спеціальною технікою та за допомогою найманих працівників.

Це може обійтися міському бюджету попередньо від 12 до 15 млн грн, зауважив Чепурко:

«Ми надамо депутатам свої пропозиції. Якщо вони приймуть рішення, що за бюджетні кошти прибиратимемо будинки від снігу – то будемо це робити. Попередні розрахунки: від 12 до 15 млн грн. Це і ручна робота, і спеціальне обладнання. Якщо мешканці багатоповерхівок не прибирають свою власність – міська влада робитиме це за власний рахунок».

На думку Чепурка, влада має прибирати сніг тільки з тих будинків, які належать до комунальної власності міста: школи, садочки, адміністративні будівлі. А мешканці приватних багатоповерхівок мають розуміти, що дах – це також їх власність, вважає посадовець.

Також Чепурко говорить, що депутати й мешканці квартир мають визначити, хто платитиме за утримання антикригової системи, якщо таку встановлять:

«КП ЖЕО №2 не може цим займатися, бо не передбачено в тарифі. Це буде порушення законодавства. Якщо мешканці готові платити більше і депутати приймуть відповідне рішення – будь ласка. Мова про середні 2,50 – 3 грн за квадратний метр не йтиме. Але, крім підвищення тарифу для громадян, це також і збільшення штату працівників ЖЕО №2. А це – серйозні затрати».

Чепурко зазначив, що він отримав кілька комерційних пропозицій від підприємств, які займаються виготовленням і встановленням антикригового обладнання. Міська влада планує встановити таку систему на будинку, що по вулиці Соборності, де взимку на дівчинку впала брила льоду – це може коштувати приблизно 250 тис. грн, підсумував Олексій Чепурко.

Опублікована: 15 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація