Журналісти Полтавщини звернулися до Митрополита Полтавського і Миргородського Филипа з переліком питань. Ми публікуємо перелік питань, які поставили керівнику єпархії та на які чекаємо відповіді, щоб громадськість могла спільно слідкувати за ситуацією.

Цей лист відправлений на пошту єпархії 5 жовтня. Текст звернення:

Полтавській єпархії УПЦ

 Митрополиту Полтавському і Миргородському Филипу

Громадська організація «ЗМІСТ-Полтава»

Редакція видання «Полтавська хвиля»

Інститут масової інформації у Полтавській області

Ми, журналісти Полтавщини, сформулювали перелік запитань Митрополиту Полтавському і Миргородському Филипу для оприлюднення позиції Полтавської єпархії у темах, яких стосуються запитання, що турбують громадськість. Закликаємо Полтавську єпархію УПЦ надати відповіді Митрополита, що свідчитимуть про позицію у зазначених запитаннях у двотижневий термін.

Перелік запитань: 

1.      17 травня 2022 року на Соборі УПЦ до статуту про управління внесені зміни, які нібито прибрали із нього усі положення, що встановлювали  єдність із РПЦ. Що мається на увазі, адміністративна чи духовна єдність? УПЦ залишилася складовою частиною РПЦ? Чи є у відкритому доступу зазначений статут?

2.      Ви особисто, як керуючий архієрей підтримали зазначені зміни і які Ваші мотиви такого рішення?

3.      Якщо Собор затвердив зміни у статус УПЦ, як незалежної в управлінні від РПЦ церкви, яке Ваше ставлення, як представника духовенства та громадянина України до останніх висловів патріарха Кирила про  необхідність «уведення України в єдиний простір РПЦ та примирення без небезпечних компромісів»? Що мається на увазі? Це фактичне оголошенням намірів ліквідувати УПЦ, як самоврядну церкву? 

4.      До речі, яка зараз доля єпархій на територіях тимчасово окупованих Криму, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей? Вони продовжують підпорядковуватися УПЦ чи потрапили під пряме управління РПЦ? 

5.      Що на Вашу особисту думку, що стало причиною нападу рф на Україну?

6.       Неодноразово доводиться чути, що у порівнянні із іншими релігійними організаціями УПЦ займає пасивну позицію у засудженні дій РПЦ та особисто патріарха Кирила (відкрита підтримка мобілізації, благословіння окупаційних військ, дарування ікони Золотову та інше). Якщо існують обмеження з точки зору канонів стосовно патріарха кирила то, що заважає висловлювати свою позицію стосовно дій громадянина гуньдяєва? чи стосовно путіна та інших військових злочинців? Невже події під час окупації Бучі, Ізюма та інших міст не показали, що церква не повинна залишатися осторонь, суспільство потребує чіткої позиції. 

7.      Чому від УПЦ ми не бачимо засудження дій своїх представників, які пішли на співпрацю із окупантами. Адже ці факти загальновідомі (втеча із відступаючими російськими військами деяких архієреїв, участь приходського духовенства та монашества у т.зв. «референдумах» та інше). Якщо потенційні колаборанти існують у Полтавській єпархії, які будуть Ваші дії? Про це відомо духовенству?

У своїх медіа ми висвітлимо відповіді Митрополита, або ж зазначатимемо їхню відсутність до моменту відповіді громадськості на актуальні запитання.

05.10.2022  

Голова ГО «ЗМІСТ- Полтава» Аліса Куценко

Редактор видання «Полтавська хвиля» Віталій Улибін

Регіональна представниця Інституту масової інформації у Полтавській області Надія Труш 

Loading...