vyr5pie3pmqdklov

Наступного року на розвиток регіональних аеропортів витратять 2,4 млрд грн з держбюджету. Полтавське летовище до переліку не потрапило, хоча Володимир Зеленський сказав, що кошти на смугу мають знайти на 2021 року.

Про програму розвитку регіональних аеропортів розповів Міністр інфраструктури Владислав Криклій 17 грудня.

Наступного року будуватимуть летовище у Дніпрі, реконструювати у Вінниці та Херсоніта перону в Рівному. Також спроєктують аеропорт на Закарпатті.

На 2022 рік перенесли модернізацію летовищ у Полтаві, Черкасах, Сумах та Чернівцях.

Під час поїздки до Полтави у вересні Президент України Володимир Зеленський сказав, що аеропорт «Полтава» потрібно обов’язково внести до другої частини програми «Велике будівництво». На реконструкцію смуги тут потрібно 425 млн грн. Володимир Зеленський сказав, що смугу треба ремонтувати, адже немає сенсу витрачати гроші на підтримку аеропорту, коли смуга не функціонує:

«Ми сьогодні побачили, ніхто в Полтаву не прилітає. Аеропорт не працює. Я зрозумів чому. Було відчуття, що це остання наша поїздка. Смуга неякісна, не сучасна, непрацююча. Тому ми обов’язково внесемо полтавський аеропорт до другої частини програми «Велике будівництво», там де будуть аеропорти в усіх важливих точках України у 2021. За 2 чи 3 роки побудуємо всі аеропорти, які потрібно».

Аби розпочати ремонт смуги потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію за кошти обласного бюджету. За словами президента, проєкт мали виконати до початку 2021 року:

«Полтавський аеропорт має термінал новий і сучасний. Смуги немає. Але найголовніше це смуга за міжнародними стандартами. Почнемо будувати як зможемо».

Раніше перший заступник голови ПОДА Дмитро Лунін говорив, що полтавська обласна влада веде перемовини з центральною владою, аби держава виділила 400 млн грн на ремонт злітно-посадкової смуги.

Раніше 78,2 млн грн було профінансовано на розвиток аеропорту. Це стосується капітального ремонту будівлі аеровокзалу з облаштуванням міжнародного пункту пропуску, поточного ремонту штучної злітно-посадкової смуги, перону та рульової доріжки.

Loading...