22

Капітан служби цивільного захисту Юрій Сиров отримав травми під час ліквідації наслідків ракетного обстрілу ТРЦ «Амстор» у Кременчуці 29 червня. Його доставили до Нюрнбергу, а лікування рятувальника оплачуватиме Німеччина.

Про це повідомили 20 липня у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Увесь цей час Юрій перебував у реанімаційному відділенні Кременчуцької лікарні, його стан лікарі характеризують як стабільно тяжкий. За рекомендаціями лікарів, рятувальник потребував спеціалізованого лікування за кордоном. Клініка Universitatsklinikum Eriangen у Нюрнберзі.

Юрій Сиров

Рятувальника транспортували на медичному літаку ДСНС. Лікування стало можливе завдяки сприянню Федерального відомства із захисту населення та допомоги при катастрофах, німецького товариства GIZ. Фінансування лікування здійснюватиметься урядом Федеративної республіки Німеччина.

6 липня стало відомо, що рятувальник вийшов з коми й поки що залишається у реабілітаційному відділенні. Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін пише, що дружина та троє дітей вже точно можуть зітхнути з полегшенням.

Інший рятувальник Олександр Шкумат отримав травму ноги в «Амсторі». Обійшлося без перелому,  а нині триває реабілітація. Зараз він може пересуватися лише на милицях й планує повернутися до роботи.

Третій рятувальник Станіслав Блінов, який отруївся чадним газом та втратив свідомість, завершує курс лікування та знаходиться під наглядом лікарів. Нині він почувається значно краще.

Нагадаємо, 27 червня російські окупанти вдарили ракетами по торговельному центру «Амстор», де перебувала понад тисяча людей. Зруйновані 10 тис. квадратних метрів – це вся територія будівлі. «Амстор» у день обстрілу приніс майже 3 мільйони прибутку, що не відповідає російській пропаганді про давно «непрацюючий» торговий центр, який зберігав озброєння з Європи.

Loading...