Обшуки в Полтавській ОДА. Детективи НАБУ підозрюють керівництво у систематичному вимаганні хабарів на загальну суму 450 тис. доларів

Автор: Максим Самойдюк, 26 лютого, 15:01

Фото: Обшуки в Полтавській ОДА. Детективи НАБУ підозрюють керівництво у систематичному вимаганні хабарів на загальну суму 450 тис. доларів


За інформацією «Української правди», детективи НАБУ підозрюють голову ОДА Валерія Головка, його заступника Андрія Пісоцького та радника останнього Олександра Літвінова в систематичному вимаганні хабарів в одного з підрядників на утримання доріг області.

22 лютого детективи національного антикорупційного бюро провели низку обшуків у керівництва області. За даними слідчих встановлено, що фінансовий директор міжнародного консорціуму «АЛВІ РОД» у 2017 році познайомився з Валерієм Головком та Андрієм Пісоцьким на одному з бізнес-форумів.

Керівники області запропонували бізнесмену сприяти веденню бізнесу в Полтавській області за 200 тис. доларів, які мають бути переказані на рахунок британської компанії «Profit media group LP». Засновником останньої вказаний мешканець України Євген Гунько.

Після того, як підприємець перевів кошти, Головко, Пісоцький та Літвінов повідомили йому, що у бюджеті на прибирання доріг передбачено 650 млн грн й ці кошти може отримати «АЛВІ РОД», якщо їх представник оплатить їм відпочинок в Іспанії.

Валерій Головко

Підприємець виконав й цю вимогу: Валерій Головко, Андрій Пісоцький, Олександр Літвінов та директор департаменту залучення інвестицій Інна Іщенко відпочивали за рахунок підприємця тиждень в Іспанії на 70 тис. євро. Жоден з них цей відпочинок не задекларував (прим. редакції).

Далі Андрій Пісоцький поставив підприємцю умову, що той має подарувати Валерію Головку на день народження автомобіль Mercedes-Benz G63 AMG вартістю 120 тис. євро. Загалом з тюнінгом автівка обійшлася в 320 тис.євро. Автомобіль спочатку зареєстрували на В’ячеслава Кременчуцького (колишнього помічника Валерія Головка у Верховній Раді).

Інна Іщенко

Також підприємець на вимогу очільників області придбав Андрію Пісоцькому та Валерію Головку 12 айфонів 10 моделі на суму 16 тис. євро. Кожен посадовець отримав по 6 одиниць. В результаті у січні 2018 року Валерій Головко повідомив підприємцю, що техніка «Алві род» може виїжджати на дороги області, а він гарантує їм перемогу на тендері. Вже у лютому підприємство отримало підряд на 100 млн грн без проведення тендеру.

У цей же час Головко попрохав у підприємця 100 тис. доларів у борг. Проте через місяць повернув лише половину. За свідченнями підприємця, перший заступник голови ПОДА Андрій Пісоцький також вимагав у нього «відкат» 50%, якщо той хоче отримати кошти за виконані роботи.

Таким чином кримінальне провадження відкрите за статтею ч 4. статті 368 КК України (Одержання хабаря в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище). Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

До причетності, окрім вищезгаданої трійці, перевіряють й голову департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофія Голбана.

UPD 16:50. Очільник Полтавської ОДА Валерій Головко на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментував ситуацію:

Відповідь Валерія Головка (Джерело - fb-сторінка Валерія Головка)

UPD. 17:30. Перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький також прокоментував звинувачення:

Відповідь Андрія Пісоцького (Джерело - fb-сторінка Андрія Пісоцького)

UPD. 17.36. Прес-служба Полтавської ОДА надала офіційний коментар, у якому відкинула всі звинувачення і додала:

«Інформацію про те, хто насправді стоїть за компанією «Алві Род» та про їх роботу на Полтавщині прес-служба розповсюдить вже найближчим часом».

Опублікована: 26 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація