gkVSFYMmqZHJs0TI

У середу, 3 липня, у світі проходить акція до Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, у рамах якої закликають на один день відмовитися від пластикових пакетів

Подібних екоініціатив із кожним роком стає все більше, адже кількість сміття вражає.

Як повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА, щороку людство використовує 5 трильйонів поліетиленових пакетів. До океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику, через що гинуть птахи, черепахи, кити та риба.

За інформацією видання «Сегодня», загальна площа сміттєвих звалищ займає 7% території України.

Міжнародна акція відмови від поліетиленових пакетиків триватиме лише один день, а закупи в магазинах ми робимо майже кожного дня. Для того, щоб екоініціатива стала способом життя полтавців, ЗМІСТ підготував для вас підбірку «замінників» поліетилену для щоденного використання.

1.Чиста планета починається з екоторби

Найменше, що ми, полтавці, можемо зробити, аби не засмічувати і так переповнене Макухівське сміттєзвалище – ходити до магазину з тканинною багаторазовою сумкою. Це дозволить не витрачати зайві кошти на покупку нового пакетика, який опиниться одразу ж у смітнику (ну, це якщо у вас вдома немає пакета з пакетами).

Багаторазові екоторби є настільки різноманітними, що обтирати можна на будь-який смак. Багато українських виробників виготовляють торби hand made із різними принтами, розмірами, кольорами, із різних тканин і форм, з довгими і короткими ручками тощо. Ба більше, такі сумочки обов’язково доповнять ваш look, адже це ще й стильно.

Коштують вони недорого, але користь приносять неймовірну.

Авоськи та екоторби ідеально підходять для закупів (Джерело – shotam.info)

Хейтери скажуть, що завжди знайдеться той, хто придбає поліетиленовий пакет замість Вас. Та ми думаємо, що коли люди реально перестануть масово скуповувати пакети, виробник просто зменшить їх виробництво.

2. Природа уже створила упаковку, тому не змінюйте її на ту, що розкладається сотні років

Коли ви купуєте овочі, не обов’язково замотувати кожен із них у пакетик. Звучить божевільно, але стікер із вартістю можна приклеїти на свою класну екоторбу, або прямо на продукт.

Достатньо зважити однакові овочі, або фрукти разом, і наклеїти стікер кудись, що буде зручно просканувати касиру. Кожен із пакетиків, у які замотують продукти, має дуже коротке життя, але дуже шкодить навколишньому середовищу.

При придбанні фруктів-овочів можна обійтися без пакетів (Джерело – ua-news.liga.net)

Тим паче, варто розуміти, що всі ці пакетики не безкоштовні, адже їхню вартість також вираховують із вартості продуктів.

Відмова від поліетилену також економить час, бо не потрібно шукати пакет, відривати його, складати овочі-фрукти, зав’язувати, нести на зважування, тоді розпаковувати і забруднювати планету непотрібом.

3. На крупи стікера не наклеїти, але вихід є

Вражаюча річ, але і для хліба, і для круп теж є торбинки! Вони компактні, недорогі, різноманітні та якісні.

Українські виробники виготовляють торбинки зі спеціальними зав’язками та з цупкої тканини, щоб у ваших торбах для закупів не було наслідків від користування ними (жодних крупинок і крихт).

Приклад екоторбинок для круп і хлібу (Джерело – bzh.life)

Лише уявіть, скільки пакетиків витрачаються для різноманітних круп. До речі, пакетики для круп також входять у вартість продукту. Тому простіше придбати набір і використовувати його необмежену кількість разів.

Цікаво, що торбинки для хлібу і круп також зручні для зберігання продуктів, адже вони не дають хлібу засохнути, а крупам – швидко зіпсуватися.

4. Контейнери – це ж елементарно

Окей, із крупами і фруктами-овочами розібралися. А куди складати м’ясо і рибу, якщо не до пакетів?

У контейнери.

Коли ви вдома складаєте список покупок (психологи радять це робити, щоб не витрачати зайві кошти), то знаєте, що саме будете купувати. Візьміть з дому контейнер, у який покладете свої продукти. На відміну від пакетів, він не пропускає запахів, захищає продукт від мікробів і не руйнує його, поки йдете додому.

В онлай і офлайн магазинах можна придбати цілий набір різних за розміром контейнерів за невисоку ціну, і більше не хвилюватися про те, як запакувати продукти. Ба більше, їх можна використовувати для зберігання страв у холодильнику.

Loading...