Перевізників, яким патрульні поліцейські не радили «віддавати» маршрути в Полтаві, можуть допустити до конкурсу

odmtpzuhkvqql7jk

Перевізники, яких раніше за ініціативи патрульної поліції не допустили до конкурсу, ймовірно, подаватимуться на новий конкурс. Адже юрвідділ міськради не побачив документів, які б підтверджували невідповідність маршруток вимогам.

Це стало відомо на засіданні виконкому 24 червня. Як повідомив заступник міського голови з юрпитань Іван Сватенко, члени виконкому рекомендували не ухвалювати рішення про недопуск перевізників до конкурсу. Тож надалі це питання повторно розглянуть члени конкурсного комітету. 

Пояснимо, про що мова. ЗМІСТ писав раніше, що, деяких перевізників не допустили до конкурсу обслуговування міських маршрутів. Серед них – перевізник-монополіст Юрій Лупаєнко. 16 червня він пояснив, що поліціянти відмовилися оглядати ті маршрутки, де не було водіїв. Проте, за словами перевізника, було кілька чергових водіїв, решту зібрати заради огляду транспорту не вдалося. Тож такі дії, як і те, що поліціянти входять до складу комісії, він вважає незаконними. Прессекретар патрульної поліції Руслан Возниця на це відповів, що частину маршруток поліціянти просто не змогли оглянути, адже ті були зачинені. Розібратися, чи законними були дії поліціянтів, мав юрвідділ міської ради. 

Сьогодні Сергій Шпак, заступник начальника відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку, повідомив, що патрульна поліція надіслала лист, у якому вказано: ТОВ «Бас експрес», ТОВ «Люкс Полтава 2009», ТОВ «ТК Експрес-лайн» та ФОП Попов не можна допустити до конкурсу перевізників.

На це відреагував Департамент з питань реєстрації, до якого ходить управління з юрпитань, провівши аналіз документів, які надійшли з УПП, та дійшов певних висновків.

Зокрема, йдеться про те, що заключення УПП про невідповідність транспорту документально не підтверджена. Тому не може бути підставою для недопущення до конкурсу вказаних перевізників. Шпак сказав, що згідно з висновком управління, просить допустити вказаних перевізників до конкурсу.

Під час розгляду питання на засідання виконкому між заступником міського голови з питань ЖКГ Олексієм Чепурком та транспортником Сергієм Шпаком відбувся наступний діалог:

Олексій Чепурко. Наші фахівці виїжджали на огляд транспортних засобів цього перевізника?

Сергій Шпак. Виїжджали.

О. Ч. Патрульна поліція виїжджала на огляд?

С. Ш. Виїжджала.

О. Ч. Разом з вами?

С. Ш. Разом з нами.

О. Ч. Мова йде про те, що патрульна поліція не захотіла оглянути транспортні засоби, посилаючись на те, що біля кожної маршрутки повинен бути водій. А ті 3 чергових водії, які були і готові були відкривати транспортні засоби і показувати все, поліцію не влаштували. Правильно?

С. Ш. Правильно.

О. Ч. І якщо поліція подала лист, у якому зазначено, що транспортні засоби не відповідають, то це не зовсім правда. Бо вони відмовилися їх оглянути. Так?

С. Ш. Так.

Члени виконкому рішення не підтримали, тож ТОВ «Бас експрес», ТОВ «Люкс Полтава 2009», ТОВ «ТК Експрес-лайн» та ФОП Попов мають піти на новий конкурс, під час якого знову оглядатимуть транспортні засоби. Олексій Чепурко наприкінці додав: із патрульною поліцією вони домовилися і наступного разу подібні питання вони розв’язуватимуть на місці.