Євген Мартосенко

10 місяців тому Євгена Мартосенка призначили на посаду начальника інспекції центрального округу. 16 листопада він звітував про виконану роботу.

Екоінспеція центрального округу (включає до себе Полтавщину та Черкащину) склала 1 тис. 300 адмінпротоколів за порушення природоохоронного законодавства. Штраф призначили 1 тис. 143 порушникам на загальну суму 438 тис. грн. Сума збитків за порушення природоохоронного законодавства становить 166 млн грн. Про це повідомив 16 листопада Євген Мартосенко.

Нині на Полтавщині стягнули в добровільно-примусовому порядку близько 3 млн грн. Ще 2 млн грн планують стягнути примусово.

«За 5 років Державна екологічна інспекція Полтавської області не стягнула навіть цієї суми. Тобто, до державного бюджету за 10 місяців надійшла сума, як за 5 років  роботи екологічної інспекції Полтавської області».

Мартосенко каже, що «кар’єри – це глобальна проблема області». Як приклад – кар’єр у селі Марківка:

«На жаль, наші повноваження обмежені. З початку роботи я виїжджав на ці кар’єри. На місце викликав поліцію, але правоохоронці не затримували водіїв, тому просив, аби мене допитали як свідка. У мене є всі відеоматеріали, але до цього часу мене ніхто не допитував. По іншим кар’єрам, у межах кримінального провадження фахівці екоінспеції залучені як фахівці та ведуть розрахунки». 

Також влітку Мартосенко говорив про те, що варто створити комісію у складі правоохоронців та депутатів, аби розв’язати питання з кар’єрами:

«Мені надали відповідь, що це не зона їхньої компетенції, усі матеріали віддали до поліції».

Раніше Мартосенко розповідав ЗМІСТу, що фахівці екоінспеції зможуть порахувати масштаби весняних підпалів на Полтавщині. Хоч масштаби пожеж обрахувати не встигли, але збитки сягають десятків мільйонів гривень:

«Підпалів достатньо багато. У нас часу, якщо чесно, не вистачає. Потрібно порахувати кожне дерево, кожний діаметр, а це гектари лісів. Відкриті кримінальні провадження стосовно підпалів, а по деякім нараховані збитки й це десятки мільйонів».

У 2016 році створили програму поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). За словами Мартосенка, згідно з нею до кінця 2017 року усі звалища ТПВ мали закрити, але цього так і не зробили:

«Програму провалили. ОДА оголосила тендер на розроблення нової програми, яка передбачає будівництво сміттєпереробного та сміттєспалювального заводу. Поки не збудували буде багато сміттєзвалищ. У деяких ОТГ є сміттєзвалища побудовані за всіма стандартами. Шишацька ОТГ закупила  сміттєсортувальну лінію. Але вони повинні утилізувати сміття».

Також 5 листопада громадська рада при Державній екологічній інспекції визнала незадовільною роботу Євгенія Мартосенка. Він сказав, що вважає недоцільним рішення громадської ради, адже це не державна установа.

Loading...