Полтавців на самоізоляції контролюють сімейні лікарі та Нацполіція

Автор: Аліса Куценко, 20 березня, 17:04

Фото: Станом на 20 березня вдома самоізольовано майже 500 полтавців


У разі порушень розписки самоізольованих можуть притягнути до штрафів і позбавлення волі.

Про це під час брифінгу розповів очільника ПОДА Олег Синєгубов у п’ятницю, 20 березня. За його словами, всі, хто прибув до Полтави із-за кордону, написали особисті розписки щодо дотримання вимог самоізоляції.

Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я ПМР Вікторія Лоза, їх також контролюють сімейні лікарі, які працюють разом з поліцією та лабораторним центром.

Речник Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв пояснив, як це відбувається: люди, які мають симптоми захворювань, зокрема ГРВІ, приходять до сімейного лікаря. Ті надають рекомендації до самоізоляції перебувати вдома (14 днів – прим.ред.).

«Якщо надійде від лікарів інформація щодо порушення режиму самоізоляції осіб, які мають ознаки захворювання коронавірусом, поліція буде вживати заходів. За порушення карантинних обмежень може бути як адміністративна відповідальність, так і кримінальна».

Законом встановлено адміністративну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом.

Інфографіка ЗМІСТу

Також передбачена кримінальна відповідальність.

Інфографіка ЗМІСТу

Нагадаємо, станом на 20 березня на Полтавщині на самоізоляції перебуває майже 500 людей.

Пригадаємо, ЗМІСТ вже писав про забезпеченість регіону масками, місця обсервації, наявність швидкі тестів на виявлення коронавірусної інфекції та апарати штучного дихання.

ЗМІСТ писав, куди звертатися, виявивши в себе кашель чи температуру. А також як і кому потрібно носити маску. 

Нагадаємо, поки у Полтаві діє карантин, не варто зайвий раз виходити на вулицю. ЗМІСТ підготував перелік служб, що можуть доставити вам їжу. ЗМІСТ підготував добірку онлайн-занять, які проводять полтавці, щоб урізноманітнити ці дні.

Інфографіка Романа Желізняка

Опублікована: 20 березня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація