Полтавські надзвичайники власним коштом відремонтують циферблат годинника на пожежній каланчі

Автор: Анастасия Мацько, 18 травня, 15:50

Фото: Пожежна каланча, що на Європейській, 37/40


Зовнішня частина годинника на вежі, що на Європейській, 37/40, потребує косметичного ремонту. На циферблаті зруйнувалися позначки, але сам механізм працює. Ці роботи ДСНСники виконають власним коштом, адже обійдеться це недорого. 

Циферблат планують відремонтувати протягом місяця. Про це 18 травня сказала речниця Головного управління ДСНС у Полтавській області Світлана Рибалко.

Ремонтувати треба не лише годинник, але й вежу. Вона має задовільний зовнішній вигляд, але всередині потребує капітального ремонту. 

Пошкоджений циферблат

Грошей, щоб капітально відремонтувати будівлю, ДСНСники не мають – шукатимуть фінансування згодом. Спочатку розроблять проєкт, щоб підрахувати вартість. 

Зазначимо, каланчу востаннє ремонтували 2013 року. Тоді це зробили коштом міста, витративши 1 млн грн. Гроші виділили за програмою забезпечення пожежної безпеки у Полтаві. 

Ця будівля має історичну цінність, сказала Оксана Бєлявська – кандидатка архітектури, наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею, членкиня ГО Save Poltavа

«Будівля стара – середина 20-го сторіччя. Вона побудована за проєктом полтавського архітектора Олександра Шуміліна. Історичну цінність вона має завдяки своїй історичній глибині». 

Але  до реєстру охоронюваних пам’яток будівля не занесена, сказала Бєлявська. Тож її не обов’язково реставрувати – можна ремонтувати. Проте ці роботи все ж мають бути наближеними до реставрації, щоб зберегти художню цінність та наявний декор. 

Опублікована: 18 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація