sosMA7K21JaBLf4o

Ансамбль бального танцю «Сеньйори» збирається на міжнародний фестиваль, що відбудеться наприкінці березня. Учасники – їх вік від 60 і вище – беруть на себе частину витрат, але все-таки коштів не вистачає.

Зараз у «Сеньйорах» танцюють 10 пар віком від 60 років, також є окремі солістки, розповів керівник ансамблю Сергій Гусєв. Цей колектив безкоштовно займається при міському Будинку культури вже 4 роки, до цього десять років його очолював інший педагог і засновник – майстер спорту по танцях Володимир Флока.

За словами Сергія Гусєва, усі учасники до цього не займалися хореографією. Але вони вже засвоїли танці – як європейської програми, так і латиноамериканської. Вони займаються двічі на тиждень у БК, де їм безкоштовно надають залу.

Сергій Гусєв

Наприкінці березня, з 25 по 30 число, вони планують виступити на міжнародному фестивалі в Афінах (Греція). За словами Сергія Гусєва, минулого року там виступали колективи з 12 країн. Були і 3 колективи з України, але «Сеньйори» їдуть вперше.

«Більшість з учасників колективу вперше виїжджають за межі України. Вони прожили життя, але ніде не були. І звичайно, коли вони дізналися, що є можливість виїхати і показати себе – у Європі це дуже розвинуто, і багато людей у віці танцюють, а ми раніше цього не відчували... І зараз хочемо поїхати, показати все, що ми тут засвоїли, на міжнародній арені».

На тренуванні

Як каже Гусєв, у колективі зібралися люди з різним життєвим досвідом, які вийшли на пенсію, але прийшли на заняття та продовжують реалізовувати себе – це і наукові працівники, і вчителі, і соцпрацівники.

«Вони приходять сюди не просто для занять, а десь допомогти один одному, підтримати. Особливо це помітно під час виступу або балу. Тоді видно, як вони підтримують один одного, забувають про свої болячки».

Усього їде 16 осіб разом із тренером. Вони оплачують участь, але потребують допомоги з оплатою авіаквитків і проживання.

«Тому якщо в когось вийде підтримати цих наших молодих людей, які умнічки – дійсно, я прихиляюся перед їхнім бажанням, цілеспрямованості, – ми будемо дуже-дуже вдячні!»

Самі учасники помітно хвилюються – і тому, що хтось вперше перетнуть кордон, і тому, що про них дізнається так багато людей. Олександр Бронніков – один з тих, хто вирушить до Афін.

Олександр Бронніков

У минулому чоловік працював штурманом на кораблі важкої бомбардувальної ракетоносної стратегічної авіації дальньої дії. Він навчався в Челябінському авіаційному училищі, після чого його направили до Вінниці, а звідти – до Полтави. Він розповів, що почав займатися танцями у 2002 році, коли Володимир Флока запросив людей похилого віку навчатися бально-спортивним танцям, аби рухатися красиво.

«Одразу нас було близько п’ятдесяти у нашій залі. Флока бачив, що не справляється, і він обрав найбільш здатних осіб 15, і з того часу залишилося десь 6-7», – згадував він.

За його словами, вони дуже хвилюються та хочуть показати себе на найвищому рівні. Тому готують і парні танці, і композиції.

Ще одна учасниця змагань – Людмила Колодій. Вона почала танцювати у 57 років (також у Володимира Флока), коли вийшла на пенсію. До цього працювала продавчинею, має 5 онуків. Сміється і розповідає, що її відпускають невістки – і на заняття, і до Афін.

За кордон вона виїжджатиме вперше, до того ніде не була. Каже, що для неї танець – це спілкування зі Всесвітом:

«Хочеться поїхати, перемоги… Хочеться, але чи зможемо, бо там же будуть високого рівня танцівники. Може, якесь містечко і займемо. Головне – поїхати, взяти участь. От мені кажуть, мовляв, що ви там покажете? А я кажу: ми поїдемо і переможемо! Головне – поїхати та взяти участь у цьому конкурсі».

Парою їдуть Володимир Лісовщиков і Алла Ткачук. Як розповіли танцівники, вони раніше працювали вдвох у конструкторському бюро в Полтаві, але після перебудови їхні шляхи розійшлися. Одного разу Алла Ткачук передзвонила колишньому колезі та розповіла, що в ансамблі дуже цікаво, і він обов’язково має прийти.

«Я працював у “Полтавбанку”, ще в різних закладах. А тут партнерка моя дзвонить і говорить: приходь, навчишся, тут тренер хороший. І тепер хороша пара стала!» – розповідає Володимир Лісовщиков.

Володимир Лісовщиков і Алла Ткачук

Його партнерка три роки жила в Греції, тому з нетерпінням хоче знову приїхати до Афін. Каже, що хоче перемогти, але відчуває невпевненість через те, що не весь колектив буде з ними:

«Ми не представники бальних танців, а представники синхронних бальних танців. Будемо сподіватися, що не з порожніми руками приїдемо, а з кубком».

Директорка МБК Лариса Семеняга розповіла, що наразі в МБК безкоштовно займаються хор ветеранів «Пам’ять серця», вокальна студія «Червона гвоздика» і три танцювальних колективи – «Сеньйори», «Полонез» і «Панянка». Влітку вони танцюють у Корпусному парку, а взимку для них влаштовують танцювальні бали, куди люди поважного віку із задоволенням приходять. Також колективи запрошують на виступи в ОТГ та територіальні центри, а їх номери залюбки беруть у концертні програми Будинку культури.

Додамо, що наразі колективу необхідно знайти 10 тис. грн. Кошти підуть на проживання та переліт. Допомогти полтавцям елегантного віку здійснити свою мрію та представити Полтаву на міжнародних змаганнях, можна переславши кошти на карту тренера: 4731 2191 0017 3081 (Сергій Гусєв).

Loading...