Полтавський турбомеханічний завод вже демонтував частину тепломережі, яка обслуговувала 109 мікрорайон

Автор: Вікторія Баберя, 10 липня, 11:54

Фото: Котельня Полтавського турбомеханічного заводу (фото - poltava.to)


Наразі один із 17 будинків 109 мікрорайону (Інститут зв’язку) залишився без підключення до централізованого опалення.

Про це на засідання міськвиконкому 10 липня повідомив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

Зазначимо, наприкінці березня в міській раді розглянули лист АТ «Полтавського турбомеханічного заводу», в якому повідомили, що з 1 квітня 2019 року ПТМЗ зупиняє надання послуг з централізованого опалення та підігріву води жителям 109-го мікрорайону. Причина – фінансова заборгованість ПТМЗ перед НАК «Нафтогаз» у розмірі 10 млн грн.

Тоді на нараді пролунала пропозиція підключити мешканців цих багатоповерхівок до котельні по вулиці Квітуча, яка опалює інші будинки цього району. Але її потужності недостатньо. Як варіант – реконструкція даної котельні, на ремонт якої треба щонайменше 30 млн грн.

«На сьогодні вони демонтували частину мережі, яка подавала теплоносій до одного з будинків. На сесії 12 липня будемо просити виділити кошти – 1 млн 200 тис. грн – на проект щодо підключення цього мікрорайону до котельні «Полтаватеплоенерго» і 800 тис. грн на перепідключення цього будинку», – розповів Олексій Чепурко.

Заборгованість перед «Нафтогазом» треба погасити. І на початку червня начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева зазначав, що можна було б здійснити реструктуризацію боргу. І як зазначив заступник міського голови з питань ЖКГ, спочатку така домовленість дійсно була. Планували їхати на «Нафтогаз» і підписати протоколи про реструктуризацію боргу. І в результаті – вони б опалювали мікрорайон. Це надало б місту можливість завершити питання із реконструкцією котельні по Квітковій. Але наразі ситуація змінилася:

«На останній зустрічі вони відмовилися від цієї домовленості. Тому зараз ми просимо органи центральної влади допомогти нам у вирішенні цього питання».

Як зазначив Олексій Чепурко, вони звернулися з листами до обласної ради, до в.о голови ОДА, і сьогодні направлять листи до віце-прем'єр-міністра і ПАТ Нафтогаз, щоб вони допомогли вирішити питання з ПТМЗ:

«Поки що ми не можемо знайти спільну мову з цим товариством. Будуть серйозні конфронтації з цим товариством, оскільки вони не чують і взяли в заручники величезну кількість людей і міську владу зокрема. Ми доведемо, що міська влада є, вона діє, і маю надію, вони переглянуть свою поведінку».

Додамо, працівники Полтавського обласного тервідділення Антимонопольного комітету України виявили ознаки порушення законодавства в діях АТ «Полтавський турбомеханічний завод». Йдеться про зловживання зі сторони ПТМЗ монопольним становищем на ринку послуги з централізованого опалення, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів.

 

Опублікована: 10 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація