Джерело
– ua.interfax.com.ua

Спочатку медичні заклади отримають кошти на підготовку до вакцинації, а потім оплату проводитимуть за кожного вакцинованого.

Про це на брифінгу 18 лютого розповів керівник Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Андрій Віленський.

На перших етапах безкоштовну вакцинацію на Полтавщині проводитимуть мобільні бригади. Їм за це сплачуватиме кошти НСЗУ за програмою медичних гарантій. У 2021 році ця програма передбачає 35 пакетів медичних послуг для пацієнтів, одним із яких буде пакет для проведення вакцинації від COVID-19.

Андрій Віленський говорить, що у перший місяць вакцинації заклади, які залучені до надання ліквідації наслідків пандемії коронавірусу, отримуватимуть по 8 тис. грн на кожну медичну бригаду. Ці кошти мають використати для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема придбати витратні матеріали та засоби індивідуального захисту. 

Після місяця вакцинації й до завершення кампанії з імунізації від COVID-19 оплату здійснюватимуть за кількість провакцинованих людей. Для щеплення від коронавірусу потрібно ввести 2 дози вакцини. За введення першої дози НСЗУ сплачуватиме 25 грн, а другої – 60 грн.

До складу однієї мобільної бригади входитимуть 1 лікар та 2 медичні сестри чи медичні брати. Також до діяльності кожної бригади рекомендують залучати працівника, який буде заносити дані до Електронної системи охорони здоров’я про пацієнтів, яким зробили щеплення. На підставі цих даних НСЗУ сплачуватиме за вакцинацію. Регіональний координатор з вакцинації на Полтавщині розповів ЗМІСТу, що наразі фахівці, які будуть вести облік провакцинованих, проходять навчання.

На Полтавщині створили 11 мобільних бригад з імунізації від COVID-19. За інформацією пресслужби Полтавської облдержадміністрації, під час першого етапу в області працюватимуть 4 мобільні бригади з Полтави та Кременчука: 

  • 2 бригади працюватимуть із вакциною Pfizer;
  • 2 бригади – з AstraZeneca.

До кожної бригади, окрім водія, увійдуть 5 людей: лікар, 2 медсестри, лікар резерву, медсестра резерву. Зараз медпрацівники проходять навчання у Києві. На подальших етапах вакцинації планують залучити 36 мобільних бригад.

Нагадаємо, що на Полтавщині створили 53 пункти щеплення для вакцинації від COVID-19. Їх організували на базах центрів надання первинної медичної допомоги та приватних медичних закладів.

Loading...