Стартувала сертифікація вчителів 2020: переваги оцінювання для педагогів Полтавщини

Автор: Анастасія Добряк, 16 січня, 14:40

Фото: Переваги оцінювання для педагогів Полтавщини (фото - flytofinish.com)


У середу, 15 січня, в Україні стартувала друга пілотна сертифікація педагогічних працівників.

Цьогоріч квота для вчителів початкових класів збільшилася. Тепер сертифікацію можуть пройти 69 педагогів з Полтавської області. Загалом в Україні в оцінюванні можуть взяти участь до 2 тис. учителів. Про це розповів начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко.

Реєстрація на сертифікацію вчителів початкової школи триватиме до 31 січня. Саме ж оцінювання проходитиме у три етапи:

  • Першим етапом оцінювання буде незалежне тестування – «ЗНО для вчителів». Його проводить Український центр оцінювання якості освіти.
  • Другим етапом буде самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності шляхом заповнення відповідної анкети.
  • Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Його організовує Державна служба якості освіти України.

Юрій Кращенко зауважив, що однією із важливих відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане те, що до кожного наступного етапу переходитимуть учасники, які вдало пройшли попередній. Крім того, педагогічний працівник може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому з етапів.

Юрій Кращенко (фото з соцмереж)

Сертифікація педагогів наразі є експериментальним проєктом, тому є виключно добровільною. Юрій Кращенко говорить, що таке оцінювання з часом може стати ефективною альтернативою атестації вчителів. За його словами, користь від проходження педагогом сертифікації є і для школи, і для дітей, і для держави, і для самого вчителя:

«Це комплексне оцінювання професійності педагога, визнання його роботи не тільки в школі, а й державою. Минулоріч сертифікація проходила вперше, але цей експеримент був успішним. Ми називаємо сертифікованих вчителів агентами змін Нової української школи, бо вони розвиваються і розвивають заклад освіти в якому працюють. Звісно, що за таких умов і змінюється освіта в цілому».

Цьогорічна добровільна сертифікація триватиме до грудня 2020 року. Якщо педагог успішно її завершує, окрім саморозвитку він отримує:

  • автоматичне зарахування чергової (позачергової) атестації з присвоєнням учителю наступної категорії або підтвердженням наявної;
  • 20% надбавку до посадового окладу;
  • можливість залучатися до проведення інституційного аудиту.

Отриманий сертифікат дійсний протягом трьох років. Зареєструватись на оцінювання можуть вчителі, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років.

Зареєструватися і знайти більш детальну інформацію вчителі можуть за посиланням.

Опублікована: 16 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація