У Більському городищі на Полтавщині знайшли золото

Автор: Анастасія Добряк, 11 серпня, 21:50

Фото: Частина території Більського заповідника (Джерело – фейсбук-сторінка заповідника)


У понеділок, 12 серпня, у історико-культурному заповіднику «Більськ» презентують нові знахідки, які назвали феноменальною археологічною сенсацією.

Судячи з фото, які опублікував директор КП «Історико-культурного заповідника "Більськ" Полтавської обласної ради» Ігор Корост, можна припустити, що археологи віднайшли поховання скіфського воїна. Певні припущення можна зробити через те, що розрізи, які видно на фото,  зроблено археологами не випадково. Також можна побачити залишки деревини, що теж притаманні похованням скіфських воїнів.

Ігор Корост у Більському городищі (Джерело – фейсбук-сторінка Ігора Короста)

Зазвичай, у такому похованні можна знайти акінаки (короткі скіфські мечі), кінську збрую, наконечники стріл із золота, або бронзи. Ці пам’ятки можуть опинитися у кургані, адже, за скіфською традицією, воїна ховали разом із його амуніцією.

Також цінними знахідками із золота можуть бути речі наложниць, яких зазвичай також ховали у одному похованні з воїном. Відтак, у кургані можуть бути жіночі прикраси із дорогоцінних металів, люстерка тощо.

Ба більше, якщо уважно придивитися до фотографії Ігора Короста, можна побачити невеличку золотаву пляму, що підтверджує здогадки про поховання воїна.

Наразі в Більському городищі працює експедиція з Харківського національного університету Н. В. Каразіна на чолі з Іриною Шрамко. Знахідки, які презентують завтра, 12 серпня, відправлять на зберігання до спеціальних закладів. 

Опублікована: 11 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація