obkladynka-_geroyi_11.1.23

Родина Віталія Коваля опублікувала петицію на сайті Президента України щодо присвоєння почесного звання Герой України (посмертно) лейтенанту. Він загинув під час штурму позицій у Бахмуті ворогом. Перед цим воїн сказав: «І нехай вони краще дізнаються, що ми мертві, аніж ми здалися».

Збір підписів триває за посиланням.

Віталій Коваль з позивним «Орел» служив заступником командира 2-ої роти оперативного призначення (на бронетранспортерах) військової частини 3017 Національної Гвардії України.

Воїн народився на Полтавщині 30 травня 2001 року. Захисник присвятив себе військовій справі й в 15 років вступив до Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Під час навчання постійно вдосконалював свої знання та навички , став кращим спортсменом.

Після закінчення ліцею Віталій вступив до лав Національної Гвардії та з 2018 року навчався на командно-штабному факультеті.

У 2021 році воїн брав участь у військовому параді до 30-річчя незалежності України та був нагороджений пам’ятною відзнакою-медаллю. Ще будучи курсантом з перших днів повномасштабного вторгнення Віталій став на захист України. Ставши кадровим офіцером в березні 2022 року Віталій Коваль продовжував боронити незалежність України.

Воїн загинув 6 січня 2023 року під час штурму позицій в Бахмуті. Загинув смертю хоробрих, командуючи резервом не відмовився від наказів. На той момент йому виповнився 21 рік.

10 січня з Ковалем прощалися на Полтавщині.

«Віталій був воїном, який попри на молодий вік зумів заслужити повагу серед побратимів . Мужній, сильний, рішучий, завжди веселий, авторитет для всіх. Віталій завжди йшов першим, дбав про своїх підлеглих та намагався зберегти життя кожного. Він був Великою Людиною та справжнім Військовим. Він говорив: "І нехай вони краще дізнаються, що ми мертві, аніж ми здалися". Віталій до останнього протистояв агресії ворога та захищав Батьківщину», – пише брат полеглого героя Владислав Коваль.

Родина лейтенанта вважає, що життєвий шлях Віталія Коваля, його дії та позиція, заслуговують на найвищу державну відзнаку – Героя України.

Loading...