У парку Полтавського краєзнавчого музею ростуть два меморіальні дерева

z9jahlho5cwekv1b

Дендрологічна колекція парку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського славиться не лише багатством видів, а й меморіальними деревами. Обидва присвячені Тарасу Шевченку.

На початку березня 1964 р. ліворуч від входу до відділу фондів реставратор музею Олександр Бібіков (засновник парку) посадив дуб з нагоди 150-річчя від дня народження Шевченка.

Саджанець узяли із колишнього саду Гуссона (зараз – парк аграрно-економічного коледжу ПДАА, де, до речі, зростає і перший живий пам’ятник Кобзарю – дуб Шевченка). Майже за 60 років це дерево, висаджене під стінами музею, виросло і стало вище самої будівлі, йдеться на сторінці Краєзнавчого музею у Facebook.

Дуб у парку музею

Навесні 2014 р. на честь 200-річчя від дня народження Кобзаря полтавець, кандидат технічних наук Адам Гожий подарував музею саджанець реліктової рослини гінкго дволопатевого. Науковець багато років поспіль вивчав цей вид і розробив свій спосіб його розмноження. Дерево росте повільно, тому зараз висота саджанця близько метра.

«І дуб, і гінкго були вибрані невипадково як меморіальні дерева, бо належать до рослин-довгожителів, тож будуть ще багато років слугувати пам’яттю про видатного українського генія – Тараса Григоровича Шевченка!», – пишуть на сторінці музею.

Дуб у парку музею

Нагадаємо, нещодавно у дворику Полтавського краєзнавчого музею вперше зацвіла сортова магнолія Суланжа «Біла вишукана».