FVsvftWOnqVhWPl0

У середу, 13 березня, на засіданні з розміщення тимчасових споруд Полтавської міської ради погодили список самовільно поставлених вивісок.

Як повідомляло ІВ «Полтавщина», перелік незаконних вказівників і панно підготували  працівники КП «Полтава-Сервіс» ще минулоріч. Згідно документу, на вулицях Полтави встановлено більше сотні рекламних вивісок, які потрібно демонтувати.

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

До «чорного» списку увійшли заклади на таких вулицях, як Європейська, Соборності, Шевченка, Пушкіна, Новий базар, Панянка, Гоголя, Кучеренка, Небесної сотні, Героїв-чорнобильців, Котляревського, Анатолія Кукоби, Симона Петлюри, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи.

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

ЗМІСТ вирішив дізнатись, як підприємці ставляться до «примусового» демонтажу і чи погоджуються з переліком адрес незаконних рекламних конструкцій.

Серед ломбардів, магазинів і лото по вулиці Європейській,10 розмістився «Євросток». Магазинчик, який «заховався» у підвал житлового будинку, допомагають знайти лише рекламні вивіски, які виявились незаконними. Попри те, що назву магазину пов’язали з Європою, продавчиня констатує: Україні до неї ще далеко. Але вона переконана, що реклама – двигун прогресу. Тому, якби було можна, то і «зірку б на будинку встановили, щоб точно всі знали про магазин», але закон «Про рекламу» перешкоджає.

Жінка лякається присутності журналістів і на прохання дати коментар погоджується, але фотографувати себе не дає. Вона розповіла, що вже колись мала проблеми з міськвиконкомом, бо не встигла зранку виставити відро для сміття на вулицю. Тоді заплатила 900 гривень штрафу.

«Знаєте, мені не хочеться більше платити такі величезні штрафи. Спокійніше і правильніше буде робити все згідно закону. Я тепер знаю, що мої вивіски незаконні, і вже в процесі оформлення паспорта. От щойно дзвонив дизайнер, погоджуємо з ним нові вивіски».

Стосовно вартості штрафів відповідає, що не знає, бо власників цього магазину тільки попередили «про санкції», і ще є час добровільно демонтувати все, що незаконно висить.

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

У списку також зазначили і кілька місцевих клубів, що дуже швидко заполонили Полтаву і зустрічаються ледве не на кожному кроці. «Космолот», «Фаворит спорт» і решта вирізняються повністю закритими вікнами й дверями з-поміж інших закладів. Персонал нічого не може відповісти про незаконні рекламні вивіски, і говорять, що вони «люди маленькі». Та радять звернутись до менеджера, але й менеджера на місці немає і «буде через 15 хвилин», а хтось чесно зізнається, що навряд чи нам дадуть відповідь на всі запитання.

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

Ще один магазин знаходиться за адресою вул. Небесної сотні,7. У списку закріплений магазин PROWINE, але його там більше немає. Тепер на цьому місці Vinoteca.

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

Директор магазину Костянтин розповів, що вони відкрились нещодавно і намагаються виконувати всі вимоги законодавства:

«Нам не надходило попередження, бо магазин відкритий нещодавно і ми працюємо над документацією, рекламними вивісками. На сьогоднішній день ми в процесі оформлення документації на рекламні вивіски. Зараз я не готовий сказати скільки це коштуватиме, але в будь-якому випадку це обов’язкова процедура».

За словами Олександра Носа, директора КП «Полтава-Сервіс», роботи з демонтажу почнуться вже цього місяця. Тоді підприємцям потрібно буде заплатити за демонтаж, зберігання рекламних вивісок на КАТП- 1628, а також сплатити штраф. Тоді потрібно буде звернутись до комунального підприємства, і, пройшовши певну процедуру, узаконити вивіску:

«Кожне з підприємств, які знаходяться в списку, отримали лист або повідомлення про те, що їхні рекламні вивіски не відповідають нормам. І це обман, якщо вони говорять про те, що їх ніхто не сповіщав, бо інколи і по три листа надсилаємо. Звісно, що є добросовісні підприємці, які готові законно оформити свої рекламні конструкції. Таким закладам ми йдемо назустріч і даємо певний термін для узаконення».

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

Він розповів, що на наступні засідання міськвиконкому підприємство планує подавати ще довші списки закладів, які встановили незаконні рекламні конструкції, настінне панно, кронштейни і штендери. Заклади, які не йдуть на контакт, будуть покарані в рамках закону.

У Полтаві демонтують незаконні рекламні вивіски та панно

Нагадаємо, спільні рейди Інспекція з контролю за благоустроєм та КП «Полтава-Сервіс» почали проводити ще позаминулого року. Наприкінці грудня 2017 року працівники комунального підприємства демонтували вивіску з магазину та аптеки по вулиці Європейській. лютому по вулиці Небесної Сотні демонтували банери і вивіски магазину Prostor, у квітні – ще кількох магазинів по вулиці Соборності та Європейській.

 Фото Олега Журавльова та Анастасії Добряк

Loading...