У восьми школах Полтавщини туалети знаходяться на вулиці

Автор: Вікторія Баберя, 14 березня, 13:39

Фото: Туалети на вулицях (Джерело - Canal3)


На території Полтавської області як мінімум 8 навчальних закладів не мають обладнаних туалетів усередині шкіл, а грошей у держави на облаштування область попросила всього на 5.

Нещодавно Міністерство освіти і науки розпочало програму з облаштування туалетів у приміщенні навчальних закладів з умовною назвою «Гідність дитини». І 27 лютого Уряд ухвалив рішення спрямувати 267 млн грн залишків освітньої субвенції з минулого року саме на «забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти».

Як повідомила радниця міністерки освіти і науки Іванна Коберник на сторінці у Facebook, МОН надіслав запити в усі обласні департаменти освіти про те, скільки шкіл в них не мають теплих туалетів і в скількох школах області готові вже цього року їх спорудити.

Регіони повідомили МОН, що їм потрібні кошти на облаштування туалетів у 680 школах. Три області відповіли, що їм не потрібні гроші на вбиральні: Вінницька, Запорізька і Херсонська. Також від цих грошей відмовився Київ.

Полтавська область повідомила, що потрібно облаштувати 5 туалетів. На це із субвенції направили 1 млн 965,7 тис. грн.

Проте, у відповідь на інформзапит ЗМІСТу щодо наявності та кількості середніх шкіл, а також інших загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів в області, які не мають приміщень для справляння природних потреб (теплий туалет, департамент освіти ПОДА повідомив наступне:

«За інформацією місцевих органів управління освітою відсутні внутрішні туалети у 8 закладах».

Це:

Скриншот відповіді з інформзапиту

Усі приміщення закладів освіти спільної власності територіальних громад, сіл та селищ, міст Полтавської області оснащені внутрішніми туалетами.

Наразі направлені Полтавщині майже 2 млн грн субвенції з держбюджету ще не розподілені між освітніми закладами.

Як зазначала Іванна Коберник, проблемним також є й те, що в багатьох школах є внутрішні туалети, але вони:

  • без перегородок і без дверей;
  • з перегородками, але без дверей;
  • без перегородок, без дверей і без зливу води (але за статистикою це внутрішній туалет).

А це все принижує гідність дитини (тому програма щодо облаштування туалетів і має аналогічну назву). Тут взагалі немає жодної статистики. У відповіді на запит Департамент повідомив, що він не є розпорядником інформації щодо відповідності наявних вбиралень у закладах Державним санітарним нормам і правилам.

«Всім, в чиїх школах досі туалети на вулицях, пропоную активно звертатися в обласні департаменти освіти із запитом, куди саме планують спрямувати кошти виділеної субвенції. Бо таки треба долати це середньовіччя», – наголошує Іванна Коберник.

Крім того, Міністерка Лілія Гриневич 11 березня, під час свого візиту до Волинської області, повідомила, що розробкою типових проектів для дооблаштування шкіл внутрішніми вбиральнями займатиметься Мінрегіон. У цих проектах враховуватиметься і величина шкіл, і їхні технічні умови.

Опублікована: 14 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація