Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – Полтавська ОДА

У двох мешканців Івано-Франківська виявили «британський» штам коронавірусу. Відомо, що він майже вдвічі швидше передається від людини до людини.

Про це повідомило видання LIGA.net 4 березня з посиланням на слова професорки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Алли Мироненко. Мутовані штами коронавірусу виявили у 41-річного чоловіка і 54-річної жінки з Івано-Франківська.

Інформацію про виявлення «британського» штаму коронавірусу підтвердили у Міністерстві охорони здоров’я. Відомо, що зразки вірусу зібрали 2 тижні тому.

«Британський штам має здатність у 1,7 раза швидше передаватися від людини до людини. Саме з цим може бути пов’язано ускладнення епідемічної ситуації в країні, яка спостерігається останні тижні. Але при цьому жодних доказів того, що британський штам є більш смертоносним або призводить до важчого протікання хвороби, наразі немає», – йдеться у повідомлення МОЗ.

За інформацією від 26 лютого, під час дослідження біоматеріалу хворих на коронавірус з Полтавщини не виявили мутованих штамів британського, південноафриканського або бразильського походження. Відібрані у Миргородському і Чорнухинському районах зразки вірусу належать до генетичної лінії В, яка походить з Китаю.

Дослідження проводили у німецькій лабораторії на базі клініки «Шаріте».

Нагадаємо, що на Полтавщині триває кампанія з вакцинації проти COVID-19. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield) є ефективною проти британського варіанту вірусу. 500 тис. доз цієї вакцини в Україну доставили 23 лютого. На Полтавщину вакцина прибула наступного дня. Перше щеплення зробили лікареві з Полтави. Протягом 7 днів він розповідав про свій стан після вакцинації.

Додамо, що на Полтавщині почала зростати захворюваність на коронавірус серед дітей.

Loading...