mkOwAo8YkqLGIPDS

У 2019 році планують реалізувати на 10 тисяч ялинок менше, аніж у 2017.

Цьогоріч у полтавських лісгоспах планують продати 60,7 тисячі новорічних дерев. Про це повідомили на сайті Полтавського обласного управління лісового та господарського товариства у понеділок, 18 листопада.

Натомість у 2018 році реалізували 67,7 тисячі хвойних дерев, а ще раніше, у 2017 році, цей показник становив 70 тисяч ялинок.

Також змінилася й вартість ялинок. Цьогоріч одне дерево у середньому коштуватиме 54 грн, у 2018 році це було 47 грн, а у 2017 – 37 грн.

Ялинкові базари почнуть працювати за місяць. Хвойні дерева можна буде придбати у найближчому лісництві, адже уже розпочалася заготівля та реалізація ялинок для приватних підприємців.

ПП уже придбали понад 9 тисяч дерев. За інформацією господарського товариства, у кожному з полтавських лісгоспів створено плантації новорічних ялинок, тому лісовим насадженням у період ялинкової кампанії не завдадуть шкоди:

«Ялинки для продажу заготовляють під час проведення освітлення – важливого виду рубки для майбутніх деревостанів у хвойних молодняках лісових культур до 10 річного віку. [...]Купуючи ялинки, слід звернути уваги на її походження. Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками».

Аби уникнути незаконних вирубок ялинок, у лісових масивах патрулюватимуть рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції.

Loading...