Відкрили рух ділянкою дороги М-03 від Лубен до Полтави

Фото ЗМІСТу

20 листопада, 12:11
20 листопада, 12:11

Цьогоріч з державного бюджету на дорогу виділили 4,6 млрд грн, але загалом усі роботи коштували 6,7 млрд грн. Нова дорога має 2 відремонтованих смуги у кожен бік. Нова дорога зможе розвантажити трафік на 50%.

Чути гуркіт коліс машин. Поблизу дороги припарковані автомобілі, а біля них  представники дорожньо-будівельної компанії Onur та української фірми «Ростдорстрой» та «Альтком». У п’ятницю, 20 листопада, вони відкрили відремонтовану ділянку від Лубен до Полтави дороги М-03. 

Спершу дорогу ремонтували 2 підрядні організації з Італії та Китаю, але капремонт завершили 3 інші компанії з Туреччини та України. 

На відкритті дороги М-03

Оскільки дорогою рухається не менш ніж 20 тис. автомобілів за день, під час ремонту повністю автомобільний трафік не зупиняли. Перші відремонтовані ділянки почали відкривати у вересні. 

«Під час будівництва розроблялися тимчасові схеми організації руху. Кожного дня перевіряли наявність знаків. Сподіваємося, що коли відкрили дорогу, то кількість ДТП суттєво зменшиться. Хотілося, аби їх не було взагалі, але розуміємо, що людський фактор не можливо виключити», – каже інженер з безпеки дорожнього руху Сергій Кравець.

Нова ділянка дороги М-03

Голова  «Укравтодору» Олександр Кубраков говорить, що відремонтували майже 85 км дороги, гарантія якої становить 10 років. Цю дорогу почали ремонтувати у 2013 році, коли «Укравтодор» уклав договір з італійською компанією «Тодіні Коструціоні Дженералі С.П.А». Оскільки підрядник не починав ремонт, у 2016 році контракт розірвали. 

Інформація про хід будівництва дороги

Тому «Укравтодор» підписав новий контракт із китайською компанією Xinjiand Communications Counstruction group. Але підрядник знову не виконав зобов’язань, тому у 2018 році контракт теж розірвали:

«Нарешті ми завершуємо ці довгобуди, які починали з 2009, 2006, 2004 років. Цьогоріч відкрили першу чергу об'їзду Полтави, а нині проєктується друга черга. Взагалі трасу М-03 ремонтуємо у 3 областях. Загалом оновлюється 300 км дороги. У цьому році планували побудувати 4 тис. км, то їх і побудували», – каже Кубраков.

На відкритті ділянки дороги М-03 від Лубен до Полтави

Нові підрядники почали ремонтувати перші ділянки у лютому. Хоч на відремонтованій ділянці вже їздять автомобілі, підрядники ще продовжують встановлювати бар’єрне огородження. 

Очільник «Служби автомобільних доріг у Полтавській області» Іван Краповницький каже, що ремонт ділянки фінансували завдяки співпраці  України зі Світом банком у межах двох програм:

«Італійська компанія фактично покинула об’єкт. Нині з нею тривають судові справи. Підрядник з Китаю теж не починав ремонт. Коли 2 підрядники розпочали роботи й на деяких ділянках вже виконані роботи, а на деяких не розпочаті, кожному наступному підряднику набагато важче працювати, адже багато питань до проєкту». 

Презентація відремонтованої ділянки дороги

У помаранчевому жилеті на відновленій дорозі – керівник проєкту від компанії Onur – Озгюр Оздоган, а у зеленому жилеті Дмитро Ходякевич, керівник проєкту від компанії «Ростдорстрой».

«У першій половині цього року ми успішно відкрили першу чергу об'їзду Полтави. Зараз дорога М-03 1 категорії повністю відкрита від Києва до Полтави. Усі підрядники приклали свої сили до цього проєкту. Ми б хотіли б подякувати їм. Близько 700 тис. тонн асфальтобетону було витрачено. Також були завершені важливі споруди, які були не готові. Ці інвестиції надзвичайно важливі для країни», – говорить Озгюр Оздоган.

На відкритті дороги М-03

Компанія «Ростдорстрой» на ремонт витратила 58 тонн асфальтобетону. Керівник проєкту від «Ростдорстрой» Дмитро Ходякевич розповідає, що після інших підрядників дорогу обстежували, а згодом відновлювали дорожнє полотно. Асфальтні роботи завершили у жовтні, а наразі облаштовують місцеві проїзди, які планують завершити протягом 2-3 тижнів.

Нова дорога розвантажить трафік на 50%

Раніше ЗМІСТ розповідав як на Полтавщині цілодобово будують цементно-бетонну дорогу, що є частиною автобану Дніпро –  Решетилівка.