12 листопада, 18:11
12 листопада, 18:11

12 листопада 2019 року перший ексзаступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов представив нового голову Полтавської ОДА – Олега Синєгубова.

Рівно рік по тому Синєгубов влаштував прес-конференцію про свій перший рік на посаді. Ось основні тези:

Про коронавірус і карантин «вихідного дня»

Під час карантину ми скоординували діяльність бізнесу і приватного сектору. Нам вдалося залучити майже 170 млн від приватного сектору на засоби індивідуального захисту й обладнання. Казати, що ми були готові на 100% до цієї пандемії ми не можемо, бо до неї не був готовий ніхто. Ми вимушені були ухвалювати рішення, які тоді вимагала від нас ситуація.

У нас в області було 306 ШВЛ, а зараз маємо 411. Ми продовжуємо за державні забезпечувати ліжка киснем. Це для нас пріоритет, щоб збільшити ліжковий фонд, бо ліжка заповнені на понад 70%. Ми налагодили взаємини з органами місцевого самоврядування.

Наразі ми продовжуємо фіксувати незадовільні цифри. Сьогодні у нас рекордна кількість інфікованих. Єдиним виходом є повний локдаун, але ми не можемо його запровадити. Уряд знайшов вихід, який може бути адекватним тим викликам (йдеться про карнтин «вихідного дня», – прим авт).

У Полтавській ОДА готові підримувати бізнес і карнтинні обмеження скоординують на засіданні регіональної комісії 13 листопада.

Про «Полтавафарм»

Питання лежить у кількох площинах:

Політична. Ми розуміємо, що у «Полтавафарм» впродовж кількох років було неефективне управління. І ті боргові зобов’язання там лише збільшувалися. Ми обговорили з депутатами, що ми маємо підприємство зберегти.

Юридична. На цьому підприємстві багато кредитних боргових зобов’язань і це кількадесят мільйонів гривень і через це воно не може нормально працювати.  

Ми маємо визначитися і ухвалити рішення про його долю. Деякі лікарні кажуть, щоб їм поставили будь-яку фірму, щоб пацієнти могли придбати нормальні ліки, а не 10 найменувань. Складне питання і з новою каденцією облради ми вирішимо, що робити з цим підприємством. Працювати у такому вигляді воно фактично не може.

Про незаконні кар’єри

Ми зробили аудит і дізналися, що у нас майже 20 місць, де незаконно видобувають пісок. Ми створили комісію при ОДА, яка приймає всі звернення. Коли дізнаємося про факт,  у нас є 2 варіанти розв’язання проблеми:

Людина несе відповідальність;

Людина оформлює свою діяльність і починає платити податки.

Наразі усі місця мають документи, де видобувають пісок.

Про аудити Департаментів Полтавської ОДА

Ми казали, що проведемо аудит ефективності та законності.

Розкажу Вам на прикладі Управління капітального будівництва. Наприкінці 2019 року кошти фонду регіонального розвитку були освоєні на половину.  Це про ефективність. Кадровий аудит ми провели, ряд працівників звільнили і Департаменти реорганізували. Процес триває, але не так як раніше. Уже це відбувається у «косметичній кореляції».

Про законність. По УКБ порядок порушень по об’єктах ми передали до поліції і слідство ще триває і по аеропорту, і по школам та іншим об’єктам. У вас є право звернутися із запитом до поліції про ці справи.

Департамент освіти. Ми виявили, на нашу думку, зловживання у закупівлях техніки для класів. Цю інформацію перевіряють. Там було багато обшуків, оглядів, експертизи призначені і багато роботи є.

Про місцеві вибори

Полтавська ОДА, яку я очолюю, залишається поза виборчим процесом. Ми лише впливаємо на організацію.  Я вважаю, що організація була належним чином і можна констатувати, що вибори відбулися згідно з законодавством.

Ті окремі питання, які стали на виборах предметом судових розглядів, то це право кандидатів на судовий захист.

Щодо діяльності політичної партії (мова йде про партію «Слуга народу», – прим. авт), то це поза межами моєї прямої компетенції. Щодо моїх особистих відносин, то скажу, що з головою партійної організації (Ольга Савченко очолює обласний осередок «Слуги народу» на Полтавщині, – прим. авт) та підтримки Сергія Іващенка, то я готовий підтримати і буду працювати з тим кандидатом, якого оберуть на посаду голови Полтавської ОТГ, за якого проголосують люди. Будемо вибудовувати конструктивні позиції.

Про екологію

Розповідати дуже довго, що змінилося.

Полтавська область не мала програми поводження з твердими побутовими відходами, яка б відповідала реаліям. Ми не знали скільки нам треба сортувальних станцій, ми не знали якої потужності запропонувати інвесторам сміттєпереробний завод і де його поставити. Наразі повне розуміння є.

У розробці у нас є скільки у нас є потенційних ділянок. Але є довга робота. Будівництво заводу триває від 3 до 5 років. Вартість заводу майже 5 млрд грн. Коли буде заходити інвестор і є різні програми і шляхи реалізації.

Головне питання – це земельна ділянка і заповненість на 100% роботою цього заводу. Іншими словами, щоб Полтавська ОТГ на завтра не відмовилася надання сміття цьому заводу. Жоден інвестор сюди не прийде і не вкладе мільярди, щоб на завтра його просто поставили в умови банкрутства.

Ми маємо розуміти хто приходить до влади і яка політична воля нових обранців до міської та обласної ради, щоб спільно це вирішувати. Ми, як ОДА, все зробили організаційно, але далі клопітка робота з населенням, бо далі мають відбутися громадські слухання. Жителі Полтавської ОТГ мають право знати, що будуватимуть, якої якості, якої потужності, проєктне виробництво, які плюси та мінуси від будівництва.

Про «Велике будівництво»

Нам вдалося вчасно завершити роботи у  кардіоцентрі. Це сучасний, 6-поверховий медичний центр. Ми його добудували і останні місяці жили ним. Там найсучасніші операційні. Цей центр мав сертифікат для експлуатації.

Підземний паркінг. Це амбітний проєкт, який потребував залучення підтримки. Ми наприкінці 2019 року цей проєкт відстоювали, бо у Мінрегіону були питання. Це має бути єдиний медичний комплекс з каретами швидкої. Це дозволить оптимізувати багато процесів.

Приймальне відділення нашої обласної лікарні. Ми завершили вчасно будівництво. Чекаємо на сертифікат для початку експлуатації. Це перше відділення у рамках програми. Загалом таких буде 8.

Амбулаторії. Їхнє будівництво під зривом і ми поставили амбітну мету побудувати 29 амбулаторій до кінця 2020 року. Більшість з них процеси ми відновили, під засторогою були лише кілька. Підрядники замінені і зараз ведеться будівництво. Будівельну частину ми плануємо завершити до кінця 2020 року.

ЦНАП. Ця будівля стала артоб’єктом. Наприкінці 2019 року там не велося будівництво. Там був паркан. За 10 місяців ми побудували його з нуля. Чекаємо акт для введення в експлуатацію.

«5 шкіл. 5 садочків. 5 стадіонів». Завершили будівництва школи у Заводському, яка будувалася 11 років. Вкрай важкий був об’єкт, бо було багато коригувань, було питання до обладнання для об’єктів. Все обладнання на місці. Чекаємо підпис сертифікату для початку експлуатації і будемо його презентувати.

Дороги. Ділянка траси Київ-Харків у межах Полтави. Цей проєкт був у нас у співфінансуванні з містом. Загальна вартість була 217 млн грн. Обласна рада виконала зобов’язання повністю, профінасувала на майже 105 млн грн, а місто на 17 млн. Я не хочу давати коментарі про те, чому так, але фактично під зривом був цей проєкт. Ми звернулися до уряду, президента і «Укравтодору» і нам надали 95 млн грн, що дозволило повністю завершити дорогу і її відремонтовано.

Об’їзна дорога. Цей проєкт дозволив розвантажити Полтаву у бік Дніпра і Кременчука. До кінця 2022 року є в планах зробити повністю об’їзну і 2 черги.

Н-31. Це траса Дніпро-Решетилівка. Це бетонна дорога, яка проходитиме областю. До кінця 2020 року. Ми її добудуємо. Там цілодобові ведуть роботи. Як ми залучені до цього проєкту в ОДА – питання щодо викупу ділянок, перенесення мереж. Це нове будівництво і тим воно особливе.

Залучили інвестиції у 15 млрд грн. Ніколи такі державні інвестиції не заходили у дорожню інфраструктуру Полтавщини. Загалом кількість доріг цьогоріч, які ми ремонтуємо і будуємо – 239 км.

Ми запозичили у державному банку на будівництво Лубни-Чорнухи 515 млн грн і це розв'язало соціальні проблеми для 11 сіл.

Про стратегію Полтавщини

У ній зазначили ключові позиції. Зараз вона доопрацьовується, бо кожен Департамент, кожне управління і кожна служба має знати куди воно рухається і до чого впродовж цих років. Це клопітка робота.