У Полтаві вже вдруге перукарі, візажисти та стилісти влаштували благодійний фотопроєкт «Віку немає» для тих, кому за 60 років. Цей задум належить полтавській майстрині Анні Бойко, яка в б’юті-індустрії вже майже 20 років. Вона вирішила дарувати красу не лише своїм клієнтам, а й тим, хто часом про себе забуває, списуючи себе на берег.
Анна розповідає, що мета проєкту – показати, що й у віці 60+ можна бути стильною, сучасною та креативною особистістю:
«Часто тим, хто досяг такого віку, здається, що їм, крім дітей та онуків, нічого не потрібно. Дуже цікаво спостерігати за європейцями поважного віку. Дивуєшся тому, як вони виглядають, і думаєш: “Ну чому наші так не можуть?” Тому хочеться показати, що і в нас цілком може бути сучасний стиль і креативний підхід для зрілих людей».
Підготовка проєкту
Усього в цьогорічному проєкті взяли участь 11 осіб – дев’ять жінок та двоє чоловіків. Планувалося, що чоловіків буде четверо, але не всі змогли прийти через хворобу. Вік учасників – від 60 до 80 років. Вони мають різні професії, заняття та уподобання. Крім того, в проєкті взяла участь пара танцівників. Щодо фінансування,то цього року спонсори покрили всі необхідні витрати.

За тиждень до початку фотосесії перукарі оновили учасникам стрижки і пофарбували волосся, а в день зйомки зробили зачіски, макіяж і підібрали відповідний образ.
Анна Бойко розповідає, що були і кардинальні зміни зовнішнього вигляду, наприклад, коротка стрижка замість звичної середньої довжини. А в однієї учасниці взагалі виголили скроню. І хоча для неї це було трохи неочікувано, але вийшло дуже гарно.
У день самої фотосесії організаторку переповнювали радість та захоплення:
«Коли дивишся на те, як змінюються учасники, як вони стають гарніші й цікавіші як вони на себе дивляться у люстерко, як вони переживають – це все дає сьогодні таке відчуття піднесення!»
Благодійниця говорить, що всі залишились задоволеними своїм перевтіленням, адже сюди потрапили готові до змін учасники: це було однією з основних умов.
На оголошення відгукнулися досить багато людей, але не всіх змогли взяти. Кількість місць була обмеженою, інакше майстри не встигли б зробити всі приготування в один день.
Організаторка каже, що найважче було відмовляти людям, яких не можеш взяти, бо місць уже немає. Багато хто надсилав цікаві історії та описував, якими хотілося бути. Але є сподівання, що до наступних проєктів долучаться нові майстри і кількість учасників можна буде збільшити.
Анна Бойко працює перукарем-стилістом 19 років і має свою студію, де приймає клієнтів. Вона постійно підвищує свою кваліфікацію:
«Я “хворію” своєю роботою, тому дуже люблю дізнаватися про всілякі цікаві новинки і прагну розвиватись».
Враження від перевтілень
Ми завітали до студії Анни Бойко у день реалізації благодійного фотопроєкту «Віку немає», щоб поспілкуватися з учасниками і почути їхні враження від перевтілення.
Коли ми прийшли, підготовка до фотосесії кипіла і кожен майстер робив свою справу, а учасники переходили від одного майстра до іншого. Напруги не відчувалося: всі посміхалися і доброзичливо спілкувалися.
За роботою ми застали й візажистку Наталію Липановську. Вона розповіла, що вже брала участь у проекті минулого року, а тепер команда збільшилась: долучилося ще більше фахівців. Крім того, мають більше й учасників.
Учасниця Галина Ключко поділилася своїми відчуттями:
«Після таких змін я відчула себе молодою, цікавою і більш жіночною. Відчуваю, наче маю новий приплив сил!»
Вона говорить, що погодилась на участь у цьому проєкті з цікавості, а на рішення більше вплинула дочка:
«Вона більше знає про все це, а я прийшла сюди, як сліпе кошеня. Мені дуже подобається ця обстановка, доброзичливість дівчат, які нами займалися. Ніде так не приймали, як у цьому товаристві – майже домашня атмосфера, і це мені дуже імпонує. Врешті-решт я відчуваю себе красунею, і це те, за чим прийшла».

Алла Качук, 72 роки
Жінка брала участь у проєкті разом зі своїм партнером по танцях. Говорить, що потрапила на сюди зовсім випадково. Їй теж запропонувала дочка:
«Я спершу опиралася, адже є така думка, що про людей нашого віку просто забувають і перестають помічати. Однак усе ж вирішила спробувати. А оскільки чоловіків на такий проєкт зазвичай іде мало, я запропонувала й своєму партнерові. Він прогресивний, тому теж погодився».
Алла Качук порівнює участь у фотопроєкті з казкою:
«Я наче день побула молодою. Мені дуже сподобалось сподобався підібраний для нас одяг. Чудовий професіонал – дизайнерка Яна. Вона тільки гляне на тебе й одразу розуміє, який стиль тобі личить. Одяг, який я демонструвала, ніколи собі не придбала б у повсякденному житті. Хоча молодою я завжди стежила за модою і прагнула до чогось нового. Так я виховала і своїх доньок».
Учасниця говорить, що після проєкту вона стала менш стереотипно дивитися на людей 60+.
«Сама Анна Бойко – це дивовижна жінка з гарним смаком. Вона турбувалась не лише про наш зовнішній вигляд, а й про те, щоб ми були не голодні під час фотосесії. Нас пригощали бутербродами кавою і чаєм. Узагалі весь персонал дуже чуйний і доброзичливий!» – говорить Алла Качук.
Жінка вже 10 років займається танцями. Спочатку прийшла в спеціальній ретро-клуб для людей «за 60», потім почала займатися бальними танцями і зараз уже має певні успіхи. Зокрема, скоро її колектив їде до Греції на Міжнародний фестиваль бальних танців.
Алла Качак надзвичайно рада, що пов'язала своє життя з танцями, адже в колективі всі одне одного підтримують. Жінка дуже схвально відгукується про свого тренера з бальних танців Сергія Гусева, адже його добре серце та особливе ставлення часто змінює людей.
Пані Алла працювала інженером-механіком, а згодом – менеджером на підприємствах. Зараз займається родиною, вихованням онуків і має власне дозвілля.

Наталія Литовченко, 62 роки
Зараз пані Наталія – пенсіонерка, має трьох онуків, але вагому частину життя – вже 15 років – віддає фітнесу. Вона говорить, що саме тренування її тримають на плаву.
На проєкт її записала невістка. Жінка згадує, сміючись:
«Сказала: їдьте, може, Вас ще й не візьмуть. Насправді я теж бачила оголошення в інстаграмі, але подумала: чого я туди буду йти? Мені вже не треба».
Та все ж Наталії Литовченко загалом дуже сподобався проєкт, адже вона вперше підбирала собі такий незвичний образ. Жінка навіть була вражена, адже очікувала, що з неї зроблять жінку-вамп. Тому пані Наталя вважає, що це кардинальна зміна стилю, і в повсякденному житті навряд чи буде використовувати таке вбрання і зачіску.
«Мені сподобалась спілкування з Анною Бойко та її помічниками, турбота, робота, яку вони провели з нами. День точно прожитий недаремно!»
Жінка вважає, що змінюватись можна завжди – і в 60, і в 70, і в скільки завгодно років, був би час і натхнення:
«Я дуже задоволена тим, що туди пішла! Хоча моя онука того дня просиділа одна вдома і постійно телефонувала мені, питаючи, коли я прийду або візьму її до себе. Тому на майбутнє у мене є побажання зробити такий самий проєкт з онуками».

Тетяна Самойленко, 65 років
Тетяна Самойленко зараз на пенсії, а раніше працювала викладачем юридичних дисциплін. Говорить, що мріяла потрапити на проєкт ще з минулого року:
«Я спостерігала за цим проєктом по телебаченню, тому вирішила, що обов'язково цього року візьму участь. Стилісти підібрали незвичний образ – абсолютно не мій повсякденний. Такий одяг я не ношу і не роблю такий макіяж. Це було я, але інша».
Пані Тетяна говорить, що це дуже гарна мотивація для жінок 60+ порівняти себе повсякденну з тим, як ти можеш виглядати, якщо до твоєї зовнішності докладають руки професіонали.
Тетяна Самойленко поділилася думкою про важливість проєкту:
«Іноді люди говорять: ой, мені вже стільки років! А я кожен рік сприймаю як подарунок долі, і що більше тобі років, то краще. От якщо взяти бабусю 80 років і дівчину 20 років, то всі скажуть, що краще дівчині, адже вона молода, здорова гарна і має все життя попереду. Але якраз до того, що все життя попереду, є питання. У 80-річної жінки вже була і юність, і молодість, вона дожила до старості. А чи доживе до старості 20-річна дівчина – ще невідомо. Усі бояться старості, але ніхто не хоче померти молодим.
Уже немає деяких моїх однокласників, однокурсників, а мені ще дано жити і це радість, це таке щастя! А коли ти в 60 + маєш змогу так виглядати, ти взагалі чудово почуваєшся! Коли мене одягли, зробили зачіску і макіяж, мене навіть рідні діти не впізнали, коли я їм надіслала фото на телефон. Мої діти сказали, що це круто, а ми, учасниці, це відчули на собі».
Проєкт «Віку немає» – це можливість побачити себе іншою, яскраві враження, що розмалювали сіре буденне пенсійне життя і залишаться надовго.
Тетяна Самойленко також поділилася, як їй вдалося відростити таке довге волосся. Вона говорить, що в неї були різні зачіски, а волосся фарбувала в червоний і навіть у зелений. Але якось вона сказала доньці, що стрижки потрібно кожен місяць рівняти, а послуги перукарів стають усе дорожчими. Тож донька їй порадила відпустити волосся. І за шість років пані Тетяна виростила такі коси, що достатньо раз на три місяці просто підрівняти кінчики в перукаря.

Ніна Бабич, 59 років
Жінка працює в рекламній сфері. Узяти участь у проєкті її спонукали молодші колеги, які більше усього бачать в інтернеті. Учасниця розповідає, що саме вони знайшли оголошення:
«Я спочатку відмовлялася, а вони мене навіть пофотографували прямо на роботі. Ну, тоді вже вирішила подати заявку. Враження від проєкту дуже хороші, дуже доброзичлива обстановка. Я вдячна організаторам проєкту, адже вони дійсно професіонали своєї справи. Перукарі запропонували мені зменшити довжину волосся, змінити зачіску і запевнили, що так я буду виглядати молодшою. І дійсно, так і вийшло! Кольори, образ – усе було дуже професійно і гарно підібрано».
Дуже професійно підійшов до своєї роботи і фотограф, адже учасниці не звикли до фотозйомки й були дещо скутими. Олександр Фостік намагався розвеселити учасниць жартами і, за словами пані Ніни, йому це вдалося.

У повсякденному житті вона намагатиметься застосовувати секрети краси, які дізналася від майстрів. Жінка каже, що, на її думку, ніколи не пізно щось змінювати:
«Адже багато хто починає в цьому віці думати, що вже все одно, а ми дійсно можемо виглядати набагато краще, ніж ми звикли, і це дуже кайфово та прикольно!»

Фото всіх учасниць будуть опубліковані в соціальних мережах ближче до 8 березня.
Естафету – до Львова
До речі, це не перша подібна задумка Анни Бойко. Минулого року вона втілила пілотні проєкти «Віку немає» і «Навчи мене жити». У другому проекті брали участь жінки, які одужали після онкозахворювань або досі лікуються. А восени організували фотосесію «Я покажу тобі красу», де незрячим моделям у подарунок зробили зачіски, візаж і одяг.
Також у планах Анни Бойко зібрати фото з усіх цих проєктів у виставку, а виручені кошти перерахувати на благодійність.
Крім того, майстриня розповіла, що декілька днів тому до неї зателефонували візажисти зі Львова, з якими Анна познайомилася під час участі в конкурсі «Міс і місіс Діамант світу», де стала другою віце-міс.
Львівські колеги побачили благодійні проєкти Анни Бойко в соцмережі й попросили поділитися досвідом організації. Вони теж давно планували створити щось подібне, але не знали, як. Тому Анна розповіла колегам, як організовує проєкти і як збирає людей та ресурси.
Полтавська організаторка була приємно вражена такою увагою. За її словами, це гріє душу, коли ти розумієш, що твоя справа йде в народ і поширюється.
Додамо тільки, що увага до зрілих людей, уміння підкреслити їхню красу – це сучасний тренд. Рекрутери модельних агентств постійно цікавляться чоловіками й жінками літнього віку, а зрілі моделі все частіше з’являються в рекламі. У Києві є навіть ціле агентство, що працює з такими людьми. Тож ми вдячні Анні Бойко за те, що вона втілила цю актуальну і таку красиву ідею в Полтаві.
Фото Богдана Проскурова
Обкладинка Єлизавети Куриленко