Frame 76 (4)

Про плани та досягнення ССО розповість очільник служби Олександр Аленін

19 листопада, 12:11
19 листопада, 12:11

Службу судової охорони (ССО) Полтавщини створили у 2019 році. Першим об’єктом, який взяли під охорону, була кримінальна палата апеляційного суду. Відтоді будівлі правосуддя отримали професійну охорону.

За рік охоронці управління забезпечували порядок на 55 тис. 630 судових засіданнях на Полтавщині. Про те, як охороняють суди Полтавщини, навіщо створили ССО й у чому особливість охорони судів, розповів очільник  служби ССО на Полтавщині полковник Олександр Аленін.

Перший об'єкт взятий службою ССО під охорону 20 листопаду 2019 року – Кримінальна палата Апеляційного суду (Джерело – сайт ССО Полтавської області)

Службу створювали з нуля

Олександр Аленін каже, що їхня служба має цілком конкретні завдання – охорона та громадський порядок в судах. До створення управління, суди були під охороною підрозділу «Грифон».

Рік тому цю службу  створили, аби судовий процес в Україні став безпечним. Олександр Аленін каже, що коли запитують навіщо потрібна служба, варто згадати події 2017 року у Нікопольському суді. Тоді чоловік приніс до суду гранату, яка вибухнула під час засідання.  Той вибух травмував 10 людей, а одна людина згодом померла. Аби схожих випадків не траплялося, створили Службу судової охорони.

Сьогодні служба охороняє 20 установ системи правосуддя Полтавщини. Йдеться про усі суди Полтави, Автозаводський та Крюківський суди Кременчука. У структурі теж є Диканський, Чутівський, Новосанжарський та Кобеляцький районні суди тощо.

Очільник Служби полковник Олександр Аленін

За словами Аленіна, поки охоронці займаються тільки половиною установ області, але планують забрати під охорону усі суди уже до кінця 2021 року. Наразі ж суди, які офіційно ще не під охороною ССО, під наглядом Національної поліції:

«Наразі під охороною Служби судової охорони перебуває 50% від загальної кількості об’єктів судових установ області. До кінця цього року плануємо прийняти під охорону Кременчуцький районний суд».

Як працює нова служба

Олександр Аленін каже, що основними завданнями для них є безпека. Таким чином, охоронці забезпечують порядок під час розгляду справ та недоторканість приміщень суду.

Працівник ССО під час несення служби (Джерело – сайт ССО Полтавської області)

Аленін говорить, що їхні працівники займаються захистом суддів, членів їх сімей, працівників суду та усіх учасників судового процесу. Сьогодні їхній штат повністю укомплектований:

«Дефіциту кадрів у нас немає. Навпаки, на одну посаду подекуди претендують 7-9 кандидатів. За весь час роботи служби, звільнився тільки один співробітник».

У Службі судової охорони зарплатня працівників на рівні зарплатні в Національній поліції та Національній гвардії. 

Особливістю Служби судової охорони України є те, тут що сформували колектив з різним досвідом та специфікою роботи. Серед співробітників Служби є колишні військовослужбовці Нацгвардії, колишні працівники поліції та Збройних сил України. Поряд з ними є люди, які раніше ніколи не служили в силових чи правоохоронних органах.

При підборі кандидатів у ССО надають перевагу людям з досвідом несення служби у силових підрозділах. Олександр Аленін каже, що для них важливо, аби людина була не тільки фізично сильною, а й обізнаною професійно.

Працівники ССО на станції переливання крові (Джерело – сайт ССО Полтавської області)

В особовому складі Служби є понад 15% жінок. Аленін розповів, що вони працюють як в апараті управління, так і на пропускник пунктах судів.

Про результат

В умовах пандемії кожен суд вводить обмеження щодо відвідування установи. Працівники служби охорони теж їх дотримуються. Олександр Аленін каже, що з початку карантину охоронці займаються й тим, що перевіряють температуру усіх відвідувачів судів і стежать, щоб ті були в масках.

Працівники Служби судової охорони та Національної поліції під час спільних відпрацювань (Джерело – сайт ССО Полтавської області)

Служба судової охорони співпрацює з поліцією і Нацгвардією, щодо конвоювання затриманих в судові установи. Аленін розповів, що вони проводять спільні тактико-спеціальні навчання. На них відпрацьовують реакцію на можливі масові заворушення.

Спільні відпрацювання (Джерело – сайт ССО Полтавської області)

За рік роботи контролерами управління не допущено пронесення 962 заборонних предметів. Серед них 107 одиниць зброї, 491 ніж, 261 балончик та інші заборонені предмети.

Наразі основним завданням служби є взяття усіх судів Полтавщини під охорону. Так можна буде гарантувати безпеку всіх учасників судового процесу.