rJ5kV3jfiOt3LCbt

Якщо ви досі обираєте ялинку за принципом «хочеться аромату хвойного лісу у квартирі», то цей текст саме для вас.

ЗМІСТ вирішив виокремити чотири найпоширеніших міфи, якими керуються полтавці та полтавки, обираючи новорічне дерево в оселю.

Міф 1. Справжня ялинка позитивно впливає на здоров’я завдяки ароматичним маслам

Така думка з’явилася через те, що сосни та ялинки виділяють ароматичні масла. Їх можна відчути під час прогулянки хвойним лісом або у перші кілька днів після того, як деревце зрубали.

Завідувачка катедри екології та збалансованого природокористування й захисту довкілля ПДАА Марина Самойлік говорить, що найчастіше люди обирають справжні дерева спеціально для того, щоб відчувати вдома запах лісу. Та насправді ж зрубана ялинка не виділяє олій, які пахнуть:

«Це правда, що хвойні дерева виділяють ароматичні масла, які дуже добре впливають на людей. Та це все за умови, що дерево росте. Ми відчуваємо цей запах у лісі або там де є насадження. Зрубане дерево уже за кілька днів перестає виділяти ці масла, тому купувати ялинку, керуючись тільки цими сподіваннями, не варто».

Якщо ж аромат лісу для вас дуже важливий і в пріоритеті, то можна придбати або знайти у лісі кілька хвойних гілочок, що не зашкодять планеті.

4 міфи про новорічні ялинки (Фото – opinionua.com)

Міф 2. «Життя» зрубаній ялинці можна продовжити

Знаєте про змагання «У кого довше простоїть ялинка»? Інколи, новорічні дерева прикрашають оселі навіть до березня, але стан дерева погіршується з кожним днем.

Спеціальних методів і засобів для продовження «життя» ялинки немає. Після зрубування дерево починає втрачати колір, запах, з гілок починають осипатися голки й зупинити цей процес не можна. Звісно, що для «кращого ефекту» потрібно, аби ялинка не знаходилися поблизу опалювальних пристроїв, а повітря у кімнаті було вологим.

За словами Марини Самойлік, аби бути заввишки 1-2 метри ялинці потрібно рости близько 20 років, а зрубавши її цей процес переривається. Таким чином життя ялинки суттєво скорочується і триває місяць (можливо трохи більше). Через це при виборі ялинки варто запитувати про дату вирубки дерева. А ще можна перевіряти «свіжість дерева» за голками. Якщо при спробі їх зігнути вони не ламаються – ця сосна простоїть відносно довго, якщо ж ламаються – то менше.

Міф 3. Штучна ялинка рятує навколишній світ

Аби штучне дерево вплинуло на навколишнє середовище так само, як природна ялинка, його потрібно використовувати щонайменше 10 років. Штучні ялинки виготовляють з пластику, а тому уже є потенційними забрудниками навколишнього середовища.

Марина Самойлік розповіла, що штучні ялинки є гарним замінником природних тільки якщо їх правильно утилізувати:

«Ялинки для вирубування на Новий рік спеціально вирощують у лісових господарствах. Та для того, аби виростити дерево потрібно щонайменше 20 років, а використовують його максимум кілька місяців. Штучна ялинка замінює кілька таких дерев (адже можна використовувати не один рік поспіль), але є питання її утилізації, бо це пластик. Не можна сказати, що такі ялинки рятують навколишнє середовище, але вони мають місце бути».

Для того, щоб не забруднювати природу, штучну ялинку потрібно здавати на перероблення. Лише за таких умов вдасться і зменшити кількість вирубаних дерев, і не забруднити навколишнє середовище.

Міф 4. Ялинка в горщику – це величезні клопоти

Побутує думка про те, що догляд за ялинкою в горщику є дуже клопіткою справою, тому від цієї ідеї варто відмовитися. Насправді усе, що треба для догляду за ялинкою, – це вологе повітря, полив та висадка навесні.

Ялинка в горщику на Новий рік доволі гарний варіант у плані піклування про природу, а догляд за нею – на рівні зі звичайною кімнатною рослиною. На думку Марини Самойлік, такий тип новорічного дерева видається найбільш клопітким, але доволі незвичним для полтавців та не шкодить навколишньому світу.

4 міфи про новорічні ялинки (Фото – 112.ua)

Нагадаємо, що раніше ЗМІСТ розповідав, що кожного року на Полтавщині зменшується кількість ялинок, які вирубують на продаж.

Loading...