Джерело – vezha.ua

Станом на 14 січня у лікарнях області заповнені 26,2% ліжок для госпіталізації хворих на COVID-19. Продовжують лікування 6 тисяч 835 жителів Полтавщини, зокрема 588 хворих із підтвердженим діагнозом та підозрою на COVID-19 перебуває у лікарнях.

Про це стало відомо від Міністерства охорони здоров'я 14 січня.

За даними МОЗ, за добу до медичних закладів області госпіталізували 85 людей, а 75 ліжок звільнилося. Минулої доби коронавірусну хворобу підтвердили у 345 людей, зафіксували 6 смертей через ускладнення COVID-19.

Наразі в лікарнях Полтавщини перебувають 388 пацієнтів з коронавірусною хворобою: 308 інфікованих отримують кисневу терапію, зокрема 56 пацієнтів знаходяться у реанімації, серед них 28 хворих підключені до апаратів ШВЛ.

Також на стаціонарному лікуванні перебувають 200 людей із підозрою на COVID-19. Серед них 123 пацієнти на кисневій терапії, а 8 хворих знаходиться в реанімації.

Останніми тижнями МОЗ фіксує зниження захворюваності на COVID-19. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов говорить, що зменшилася кількість людей, які звертаються по тестування. Однак, окрім тестувань, про рівень захворюваності також свідчать кількість нових госпіталізацій, зокрема важких пацієнтів, та смертність серед інфікованих. 

Тимчасово виконуючий обов’язки голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський 11 січня розповів ЗМІСТу, що статистика проведення тестувань не показує повної картини рівня захворюваності:

«Зараз ми можемо говорити, що, напевне, є зниження рівня захворюваності. “Напевне” тому, що ми бачимо призвичаєння населення до цієї історії та зменшення тестування. Нам говорять, що у лікарнях збільшується кількість пацієнтів у інтенсивній терапії. Усі інші, у яких легка форма, вони де? Виходить, що недіагностовані».

Загалом у лікарнях Полтавщини для пацієнтів з коронавірусною хворобою виділили 2 тис. 245 ліжок, зокрема 1 тис. 840 ліжок із кисневим забезпеченням. Лікарні обладнані 304 апаратами ШВЛ. Загальна кількість ліжко-місць у палатах інтенсивної терапії – 188.

Loading...