Фестиваль «Полтавська галушка» перенесли на кінець літа

1hnttloqyrxfpyot

У зв’язку з карантином, фестиваль «Полтавська галушка» цього року планують провести на кілька місяців пізніше запланованої дати. Гастрофест відбудеться наприкінці серпня.

Про це повідомили організатори на офіційній сторінці фестивалю у Facebook і назвали точну дату:

«Міжнародному фестивалю "Полтавська галушка" – бути! Наша галушкова команда "тихенько", але впевнено готується до зустрічі з вами! Сподіваємось, що ми правильно вибрали дату проведення фестивалю 29-30 серпня 2020 року».

Одна з організаторок Яніна Барибіна розповіла, що вони збережуть традиції фестивалю, які вже полюбились гостям. Тож традиційно буде частування від кращих рестораторів Полтави. Також продовжать розширювати географію смаків галушки. Зокрема, цього року очікують на херсонську галушку з особливою видовищною технікою приготування.

Крім того, статус міжнародного фестивалю попередньо погодились підтримати різні діаспорні об'єднання в Україні, смаки національних страв яких, гості фестивалю зможуть спробувати під час святкування.

Щодо новинок, то розповідають, що знані шеф-кухарі вже фантазують над рецептурою «імунозміцнюючої галушки». А ще на глядачів чекає оновлена концертна програма та ексклюзивна «співоча галушка».

«Звичні локації буде дещо змінено і впевнені, гості відчують нову зовсім іншу атмосферу Іванової гори в дусі певної епохи, про що організатори повідомлять напередодні. Минулого року, дуже гучно про себе заявили Щербанівська та Опішнянська ОТГ, які "ходили" один до одного в гості і частували всіх смачнючим кулішем. Така єдність та атмосфера, яку їм вдалося створити, наштовхнула організаторів на ідею внесення на мапу фестивалю хутору Галушківка», – розповідає Яніна Барибіна.

Вона також говорить, що традиційно на фестивалі планують реконструювати старовинний обряд весілля. Цьогоріч його планують справляти два дні із весільним паровозом, який проїде містом.

До речі, організатори вже анонсували пошук подружньої пари, яка носить у шлюбі прізвище Галушка, аби вони стали головними у реконструкції весілля. Крім того, залишають шанс для гарного парубка відчайдуха-холостяка, який носить прізвище Галушка і готовий взяти шлюб з найкрасивішою полтавкою з якою познайомиться під час фестивалю.

Цікаво, що минулорічна весільна пара Олег та Юлія Галушко стали батьками хлопчика. Організатори говорять, що їм хочеться вірити, що це стало можливим саме завдячуючи весільному обряду Комора, коли «молодий молодій робить калину», який провели під час фестивалю минулого року.

Минулорічна весільна пара

Щодо участі у фестивалі «Полтавська галушка», можна звертатися за телефонами: 0668559099 – Лариса, 0668209188 – Яніна.