ucpxtfdn8efn5cnk

Цьогоріч на міських пляжах рятувальники працюють у посиленому режимі. Місця для відпочинку постійно патрулюють 2 водолази та матрос. ЗМІСТ поспілкувався з рятувальниками про їхні страхи та роботу в команді.

Водолаз 2 класу і 3 групи спеціалізації Михайло Білаш уже 6 років працює в комунальній організації «Рятувально-водолазна служба». Білаш розповів, що й раніше працював матросом-рятувальником:

«Я зрозумів, що мені подобається допомагати людям і вирішив поїхати в Київ, де закінчив курси водолаза та повернувся до Полтави. На курсах треба було зробити занурення на 20 метрів. Це така перевірка, яку треба витримати. Спершу були труднощі, але згодом звикаєш. Коли під водою з’являється страх, то зігріває думка, що в цей час ти рятуєш життя».

Водолаз Михайло Білаш

Водолаз Костянтин Чавдар спочатку займався підводним полюванням, але згодом його товариш запропонував йому працювати водолазом:

«Спочатку просто любив занурюватися під воду, займався підводним полюванням. Друг мій влаштувався водолазом і мене підтягнув. Одразу є страх глибини. У річці немає видимості, а після дощу взагалі зникає. Це все треба переступити. Мені здається, що кожного року потопельників меншає. Бувають випадки, коли люди перепливають річку та втрачають сили. Але основна причина, чому люди тонуть – алкоголь».

Водолаз Костянтин Чавдар

Для порятунку людей у водолазів є спеціальне спорядження. Зокрема, це водолазний костюм та вантаж, балон, регулятор, ласти, маска, ніж та сигнальній кінець. Але для спуску під воду одночасно мають працювати троє водолазів. Перший працює під водою, другий — керує водолазом під водою, а третій — страхує, якщо першому потрібна допомога.

Спорядження водолазів
Спорядження водолазів
Спорядження водолазів

«На глибині 4–5 м – повна темрява, тому ми шукаємо навпомацки. Водолазу достатньо 45 секунд, щоб одягти спорядження й піти на пошуки. Головне — знати максимально точне місцезнаходження людини. Якщо знати максимально точне місце, то вистачає 2 хвилин, щоб витягнути», – розповів Михайло Білаш.

Під час пошуків, водолаз під водою постійно подає сигнали за допомогою мотузки. Для цього є різні команди: «вліво», «вправо», «на місці», «прямуй прямо», «підіймайся на поверхню», «потрібен другий водолаз», «запасний сигнал», «сигнал тривоги».

«Якщо пішов під воду, то я на 100 % покладаюся другого водолаза. Сигнали дублюються між водолазами, але сигнал тривоги не дублюється та відразу починає діяти. Ми завжди покладаємося на своїх товаришів», — каже Білаш.

Сигнали водолазів

Обладнання водолазів проходить обов’язкову сертифікацію. Приміром, кожні 5 років балони передають на перевірку подальшої роботи. Для порятунку людей водолази застосовують рятувальні круги та спеціальні мотузки.

Додамо, що на міських пляжах рятувальники патрулюють із 9:00 до 21:00. Рятувальників можна викликати за номером: 60–18–16 або 101.

«Рятувально-водолазна служба»
«Рятувально-водолазна служба»
Водолаз Михайло Білаш
Водолаз Михайло Білаш

Нагадаємо, що з початку купального сезону водолази врятували 6 людей. До початку купального сезону підготували міські пляжі. Ворсклу перевірили на вміст кишкової палички. Також ЗМІСТ робив фоторепортаж із полтавських пляжів.

Loading...