Ілюстартивне фото
Ілюстартивне фото

(Джерело – ВВС Україна)

Хрестовоздвиженський храм у селі Остап’є Решетилівської громади раніше належав Українській православній церкві Московського патріархату. Нині храм підпорядковуватиметься Полтавській єпархії Православної церкви Ураїни.

Рішення про перехід релігійна громада села Остап’є ухвалила 26 серпня.

Про це розповів благочинний Шишацького округу отець Павло. Повідомляє «Суспільне» 27 серпня.

За словами отця Павла, після того, як в селі Остап’є поховали загиблого воїна, люди звернулися до нього з проханням допомогти перейти у підпорядкування ПЦУ та молитися за наших воїнів українською.

На збори, які організували віряни, прийшли 64 людини, зокрема священник УПЦ МП, який до цього здійснював службу у храмі. Він відмовився переходити до Православної церкви України.

Перша служба у храмі української мовою у складі Православної церкви України відбудеться 28 серпня.

Нагадаємо, що попри тиск московського патріархату в Шишаках та заяви Митрополита Філіпа про «міжконфесійну ворожнечу», люди створили громаду ПЦУ. 2 липня відбулися збори жителів Шишацької громади. За їхнім рішенням, з благословення Владики Федора, офіційно почала існування громада Помісної Церкви України в Шишаках.

Раніше ЗМІСТ писав, що депутати Полтавської обласної ради не знайшли голосів за звернення про заборону московського патріархату в Україні.

Loading...