Митрополит Кіріл
Митрополит Кіріл

(Фото – pravoslavie.poltava.ua)

2 липня відбулися збори жителів Шишацької громади. За їхнім рішенням, з благословення Владики Федора, офіційно почала існування громада Помісної Церкви України в Шишаках.

Про це повідомили у Шишацькій громаді та священники, які були присутні на зборах.

Попри це рішення, у Шишацькій громаді є люди, які відстоюють московський патріархат. Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір розповів ЗМІСТу, що під виглядом того, що 27 травня відбувся собор Полтавської єпархії, настоятель Михайлівського храму (московський патріархат), був проти того, щоб перевести місцевий храм до Православної церкви України:

«Священник був проти зборів, доклався, щоб перешкоджати. Тому жителі громади вирішили створити нову громаду ПЦУ, до якої можуть доєднуватися інші. Місцева влада обіцяє посприяти тому, щоб нова громада отримала нетиповий храм, звичайне приміщення, де зможе проводити богослужіння та інші заходи».

Дізнавшись про заплановані збори у Шишаках Митрополит Філіп звернувся до правоохоронців з заявою про «міжконфесійні ворожнечу», щоб натиснути на людей у Шишаках, аби ті не ініціювали перехід до Православної церкви України та заборону московської церкви. ЗМІСТ звернувся до Служби безпеки України, щоб дізнатися про подальший розвиток цієї заяви.

Надалі у Шишаках з’явиться священник, що буде закріплений за приходом ПЦУ й приміщенні, яке виділить місцева влада на прохання громади.

«З боку голови громади є відкритість і обіцянка сприяти. Він відкритий до ПЦУ, як і до інших конфесій, не чинитиме перешкод, бо цього хочуть люди. Але все ж на ініціаторів переходу тиснули з боку прибічників УПЦ», – каже Владика Федір.

Нагадаємо, що жителі Шишацької громади напередодні зібрали майже 400 підписів за перехід до ПЦУ й відмову від московського патріархату.

Також СБУ дасть оцінку тиску Митрополита Філіпа на священників московського патріархату з Полтавщини. Священники УПЦ МП з різних областей підписали звернення, серед яких представники духовенства Полтавщини. Однак через деякий час двоє священників Полтавської єпархії відкликали підписи – це архімандрит Макарій Біліневич та протоієрей Віталій Васильчук.

Loading...