Михайлівський храм у Шишаках
Михайлівський храм у Шишаках

(Фото – mistaua)

У Шишаках передали голові громади передали звернення вірян з вимогою перевести місцевий храм до Православної церкви України та організувати проведення зборів прихожан храмів Української православної церкви (московського патріархату) та ухвалити рішення про їхній перехід під юрисдикцію Православної Церкви України.

Про це повідомили у громаді 9 червня.

Якщо прихожани УПЦ в Шишаках відмовляться переходити до ПЦУ, громада хоче, місцева влада доклала зусиль для припинення діяльності церков УПЦ в Шишаках.

Зміст заяви, яку підтримали майже 400 людей полягає у тому, що громада вважає діяльність російської церкви згубною.

«Нагадаємо, очільник російської церкви т.зв. «Кіріл» освятив Путіна і російську армію на війну з Україною. Враховуючи величезну небезпеку з боку пропутінської (УПЦ МП) церкви, звертаємося до органів місцевої влади. … У разі ігнорування наших законних вимог в умовах воєнного часу залишаємо за собою право на кардинальні зусилля для нашої перемоги».

Заяву підписав заяву Борис Колос, який разом з однодумцями ініціював збір підписів:

«Ми не ходили по домівках, нікого ні за що не агітували. Це повинна бути усвідомлена воля кожного. Люди самі приходили до мене, підписувалися, потім приходили їхні рідні, друзі й так далі. Всього у нас близько 400 підписів. Про свою позицію ми поінформували місцеву владу».

Найближчим часом у Шишаках має відбутися зібрання, де розглянуть питання переходу до ПЦУ.

У червні до Православної церкви України перейшла Свято-Духівська релігійна громада, храм якої належав до Української православної церкви московського патріархату.

Тимчасово настоятелем храму буде благочинний Шишацького округу отець Павло. За його словами, першу службу українською мовою у складі ПЦУ в храмі здійснять 12 червня в день Святої Трійці.

Релігійні громади Полтавщини можуть ініціювати перехід до Православної церкви України. 

Нагадаємо, що у березні релігійна громада Свято-Миколаївського храму в селі Гоголеве ухвалила рішення припинити підпорядкування московському патріархату та перейти до Православної церкви України. Також дві релігійні громади Полтавського району разом із настоятелем приєдналися до ПЦУ у квітні.

Loading...