Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – spzh.news

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін звернувся до Служби безпеки України, після того, як священники під впливом керівництва почали відкликати підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Про це Дмитро Лунін повідомив 14 квітня:

«Це сплячі агенти. Наша держава Україна підтримує тих, хто підтримує державу. Усі хто проти нас і підтримує рф, не може такого бути. Це злочин. Я по цьому питанню й звернувся, питання вивчають».

Священники УПЦ МП з різних областей підписали звернення, серед яких представники духовенства Полтавщини. Однак через деякий час двоє священників Полтавської єпархії відкликали підписи – це архімандрит Макарій Біліневич та протоієрей Віталій Васильчук.

У своєму дописі Андрій Пінчук пояснює відкликання підписів священниками впливом керівництва:

«Полтавський митрополит Філіп старається на всю. Обдзвонює священників, які підписали звернення та, судячи з усього, погрожує їм карами небесними за те, що вони вбачають в діях патріарха кирила злочини проти моралі та проти канонів».

Скриншот з допису Андрія Пінчука

Як доказ своїх слів Пінчук оприлюднив скриншоти повідомлень від священників, які спочатку повідомили про підписання звернення, а потім відкликали підписи. Один із них мотивував це можливістю «зостатись на вулиці».

Нагадаємо, що після завершення збору підписів священники УПЦ МП звернуться з позовом до Собору Предстоятелів Помісних Православних Церков проти патріарха кирила через його відкриту підтримку війни росії проти України. Головні звинувачення духовенства: 

  • кирил проповідує доктрину «русского мира», яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь;
  • кирил скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України й повністю підтримавши агресивні дії російських військ на території України.

У зверненні священники закликають засудити військову агресію росії проти України, закликати володимира путіна припинити війну та звільнити окуповані території, а також розглянути заяви патріарха кирила щодо війни в Україні та притягнути його до відповідальності й позбавити права обіймати патріарший престол.

Нагадаємо, що на Полтавщині дві релігійні громади московського патріархату перейшли до Православної церкви України.

Loading...