Рішення про ефективність впровадження карантину «вихідного дня» цього тижня ухвалюватиме уряд

28–29 листопада в Україні посилювали карантинні обмеження у межах карантину «вихідного дня», який тривав три тижні – з 14 по 30 листопада.

Статистика поширення коронавірусу Полтавщиною та захворюваність у Полтаві показує, що впровадження карантину «вихідного дня» суттєво не вплинуло на ситуацію. За добу в області продовжують виявляти сотні нових хворих і виконувати зо 3 тисячі обстежень на коронавірус за добу.

Графіка

Рішення про ефективність впровадження карантину «вихідного дня» цього тижня ухвалюватиме уряд. Також уряд припускає введення «інтелектуального локдауну».

Карантин «вихідного дня» 14-15 листопада. За порушення вимог карантину тоді поліція склала у Полтаві 5 протоколів на підприємців. На Полтавщині за 2 дні виписали 36 протоколів на підприємців. Усього у перший день карантину «вихідного дня» на Полтавщині перевірили майже 800 закладів

Поліціянти перевіряли у Полтаві роботу фітнес-клубів, проводили роз’яснювальну роботу з підприємцями, які не погоджувалися з посиленням карантину. У деяких закладах Полтави одразу намагалися ігнорувати обмеження. Потім поліція проводила з адміністрацією провели роз'яснювальну роботу і в кафе погодилися на умови роботи лише на виніс.

За підсумками першого карантину, уряд вважає, що карантин «вихідного дня» знизив активність українців. Щоправда, впродовж наступного тижня продовжили виявляти нових хворих.

Карантин «вихідного дня» 21-22 листопада. Під час другого вікенду за посиленим карантином на Полтавщині стежили за дотриманням вимог 30 мобільних груп. Держпродспоживслужба повідомляє, що рейдові групи склали 24 протоколи.

Поліцейські Полтавщини вручили 15 постанов про адміністративне правопорушення людям, які перебували у громадських будівлях та в транспорті без масок. Річ у тому, що 21 листопада вступив у дію закон про штрафи через перебування без маски у громадському місці.

Одразу після другого посилення карантину на вихідних у Полтаві виявили 72 нових хворих за добу (у середньому, це менше, аніж у місті виявляють нових хворих останнім часом). Але станом на 24 листопада, у місті побільшало на 183 інфікованих COVID-19.

Карантин «вихідного дня» 28-29 листопада. Протягом вихідних в області перевірили 1 тисячу 12 підприємців. З них порушення карантину зафіксували на 14 об’єктах та склали 9 адмінпротоколів. Про це 30 листопада повідомляє Держпродспоживслужба Полтавщини.

Всупереч вимогам у Полтаві на вихідних працювали магазини:

  • торговельної мережі «Єва» на кількох локаціях;
  • торговельної мережі «Простор» за двома адресами;
  • магазин Xiaomi.

У Гадячі працював магазин «Простор», а в Миргороді відкрили магазин «АЛЛО».  Через це фахівці Держпродспоживслужби склали адмінпротоколи. 

17 листопада Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що якщо результату карантину «вихідного дня» не помітять через кілька тижнів, то карантинні обмеження доведеться посилювати. Тому такі посилення карантину можуть бути першим кроком до нового локдауну. 

Напередодні запровадження посиленого карантину на вихідних у Полтаві мітингували підприємці. Репортаж журналістки ЗМІСТу з місця подій можна прочитати тут.

Loading...