IMG_20230106_102341

З моменту оголошення підозри Олександрові Мамаю 29 грудня про розголошення даних про ЗСУ мерові Полтави не обрали запобіжного заходу.

Октябрський районний суд Полтави двічі відмовитися розглядати його справу, тому в Полтавському апеляційному суді розглядають подання про зміну підслідності. 

Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу з зали судових засідань 11 січня. Подання про зміну підслідності розглядає Сергій Гальонкін.

Слідчий і прокуратур підтримали подання голови Октябрського райсуду Полтави у передачі матеріалів до іншого суду, адже 9 днів підозрюваний в особливо тяжкому злочині проти національної безпеки України перебуває без запобіжного заходу.

Олександр Мамай та його захисник виступили проти задоволення клопотання, бо вважають, та запобіжний захід має обирати місцевий суд.

Суддя Сергій Гальонкін

Після виступу адвоката Олександр Мамай звернувся до судді щодо термінів розгляду клопотання:

«Ви, коли зачитували подання Октябрського районного суду, сказали, що двоє суддів до 13 числа. Прокурор каже до 16 числа. Це цифри. Мій адвокат сказав, що 72 години для розгляду по суті. Слідчий те ж саме сказав. Я щойно порахував в голові, минуло 200 годин. Я не розумію, що відбувається. Якщо дійсно має ухвалювати рішення Октябрський суд – це одне. А якщо зараз передамо в інший суд, то не виключено, що поки справа дійде до іншого суду, перекинуть там судді. Тому я підтримую позицію адвоката й просто не розумію, що відбувається».

Згідно з рішенням Полтавського апеляційного суду, запобіжний захід Олександрові Мамаю обиратимуть в Октябрському районному суді.

9 січня Октябрський районний суд Полтави з другої спроби мав обрати запобіжний захід голові Полтавської громади Олександрові Мамаю та розглянути клопотання про його відсторонення від посади. Цього не відбулося.

Фото ЗМІСТу

Через це голова суду вдруге підготував подання Полтавському апеляційному суду про зміну підслідності, бо не має слідчих суддів, які можуть взятися за судочинство у цій справі.

Напередодні Полтавський апеляційний суд ухвалив рішення залишити матеріали справи голови Полтавської громади в Октябрському суді. Сторона обвинувачення виступала проти цього: прокурор та слідчий СБУ вважають, що необхідно змінити підслідність і передати матеріали до іншого суду.

Фото ЗМІСТу

Натомість суддя Лариса Хіль 6 січня ухвалила рішення про відмову передати матеріали справи голови Полтавської громади з Октябрського суду до іншого суду. 

Як наслідок, з 3 січня обидва клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу та відсторонення голови Полтавської громади залишилися нерозглянутими, бо шестеро суддів Октябрського районного суду Полтави не змогли взятися за справу.

Loading...