Ми відбудуємо Кадетський корпус не пізніше 2022 року – голова ДСА відвідав зруйновану пам’ятку архітектури

Автор: Віталій Крицький, 22 серпня, 11:03

Фото: Голова ДСА відвідав зруйновану пам’ятку архітектури


У четвер, 22 серпня, до Полтави приїхав голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, щоб на власні очі побачити, у якому стані знаходиться зруйнована пам’ятка архітектури – Петровський кадетський корпус.

Пригадаємо, 5 серпня, депутати міської ради ухвалили рішення погодити передачу Кадетського корпусу на баланс ДСА.

Екскурсію для Зеновія Холоднюка провели представники міської (секретар міськради Олександр Шамота, його заступники Олексій Чепурко, та Ігор Федій, депутат Юліан Матвійчук) й обласної (голова облради Олександр Біленький, депутат Валерій Прядко) влад разом із головою ГО «Save Poltava» Віктором Трофименком.

Для голови ДСА Зеновія Холоднюка провели екскурсію Кадетським

Голові ДСА показали стан будівлі починаючи з першого поверху і до даху. Віктор Трофименко провів історичний екскурс по Кадетському корпусу. Після цього Холоднюк поділився з журналістами враженнями від побаченого та озвучив плани щодо реставрації будівлі.

Ви перший раз тут?

У середині – так. Коли ми вирішували чи звертатися до вас щодо передачі цієї будівлі, я бачив Кадетський корпус тільки ззовні. Мої враження... тут все зруйновано, у занедбаному стані. Жалкую, що ми раніше не взяли це приміщення на баланс. Але нічого страшного, ця історична будівля буде відновлена.

Для голови ДСА Зеновія Холоднюка провели екскурсію Кадетським

Масштаби робіт не налякали?

Ні, ми готові. Наприклад, завтра в Одесі відкриватимуть П’ятий апеляційний адміністративний суд. Будівлю під нього нам передали наприкінці 2016 року – 9 тисяч квадратних метрів. Ніхто не вірив, що ми її відновимо, але ви самі побачите із засобів масової інформації, що ми змогли. Суд вже працює в оновленій прекрасній будівлі.

У Кадетському, звісно, масштаби більші. Я думаю, що це коштуватиме мінімум 300 млн грн із державного бюджету.

Наразі вже є сформований акт приймання-передачі. Далі ми створимо експертну комісію, яка обстежить приміщення. І коли будуть готові її висновки, то зберемо групу проектантів, яка розроблятиме проект реставрації приміщення (його презентація буде публічною). Потім – проведення державно-будівельної експертизи. Наступним кроком – вже проведення тендеру і реальна реставрація Кадетського. Ми хочемо, щоб цим займалася велика полтавська будівельна організація, яка б впоралася з таким об’ємами робіт.

Для голови ДСА Зеновія Холоднюка провели екскурсію Кадетським

Чи можлива консервація будівлі і які взагалі реальні терміни виконання робіт?

Консервації ніякої не буде. Наша мета не консервувати, а будувати. Приблизно ми здамо Кадетський в експлуатацію не пізніше кінця 2022 року. Ми розуміємо, що об’єм робіт великий. Цьогоріч плануємо провести обстеження, отримати об’єктивні реальні висновки щодо стану будівлі і до кінця року зробити проект реставрації. У першому кварталі наступного року проведемо тендерні процедури і визначимо переможця, щоб у другому кварталі почати реальні роботи.

Для голови ДСА Зеновія Холоднюка провели екскурсію Кадетським

Що буде в Кадетському?

Точно буде три міських суди та один районний, як і планувалося. Поки ще не знаємо, чи буде в приміщенні громадський простір.

Для голови ДСА Зеновія Холоднюка провели екскурсію Кадетським

__ _______ __

Нагадаємо, ще на початку квітня 2018-го Юліан Матвійчук звернувся до Мін’юсту з проханням розглянути можливість розмістити в будівлі Кадетського Окружний суд. Так як після ліквідації трьох райсудів Полтави потрібно десь розмістити новий суд. А розміщення у Кадетському корпусі допоможе зберегти будівлю, яка наразі знаходиться в напівзруйнованому стані (у такому випадку держбюджет фінансуватиме утримання будівлі). У травні 2018-го ДСА України погодилася взяти на баланс будівлю.

5 січня Міністерство культури погодило передачу Кадетського корпусу з власності територіальної громади Полтави в державну власність до сфери управління Державної судової адміністрації України. Раніше ДСА обіцяло відреставрувати Кадетський корпус та здати його в експлуатацію до кінця 2020 року. Однак через бюрократичну тяганину цей процес затягнувся.

Про життя й клінічну смерть Кадетського корпусу ЗМІСТ розповідав раніше.

Також. нещодавно Юліан Матвійчук провів екскурсію Кадетським корпусом для ЗМІСТУ.

 Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 22 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація