Міськрада звернулася до парламенту з проханням скасувати касові апарати для ФОПів – БПП утрималось

Депутати Полтавської міськради звернулися до своїх колег з Верховної ради та президента, аби ті скасували закони щодо обов’язкового використання касових апаратів ФОПами. Проте не всі депутати виступають проти.
У п’ятницю, 29 листопада, відбулася чергова сесія Полтавської міськради. Серед питань, які розглядали місцеві депутати, було і питання звернення до парламенту. Останній, на думку автора звернення депутата від «Батьківщини» Юрія Бойка, має скасувати Закони «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Ці закони парламент прийняв нещодавно і коротка їх суть полягає в тому, що окремі групи ФОПів (2-4 група) тепер мають використовувати касові апарати (або проводити оплати через термінали на смартфоні). На думку автора звернення це є тиском на підприємців.
Депутати міськради рішення підтримали 24 голосами з 42 (присутніх 32). Крім «Совісті України», яка традиційно прогуляла засідання у повному складі, не підтримали рішення «Самопоміч» та БПП «Солідарність».

Голова фракції «Самопоміч» у міськраді Дмитро Сенчакович проголосував проти. Інший представник фракції Дмитро Лаптєв утримався, а Сергія Бутка не було. Можливо, така позиція фракції пояснюється тим, що автор звернення Юрій Бойко раніше входив саме до складу «Самопомочі», а потім переметнувся до «Батьківщини».
Іронічним є те, що рішення команди Зеленського щодо ФОПів і касових апаратів знайшло підтримку у колишніх представників команди Порошенка у Полтаві – команди Андрія Матковського. БПП «Солідарність» не голосувала за це питання. Напередодні на містобудівний комісії їх представник В’ячеслав Федоряка виступив у підтримку цих законів.
Раніше ЗМІСТ публікував думки полтавських підприємців щодо цього питання.