IMG_4869

«Інститут розвитку міста» організував 9 липня толоку поблизу парку «Перемога. У межах нього на місці старих й занедбаних теплиць хочуть створити громадський проєкт з вирощення городини, облаштування зимових теплиць, зимового саду, оранжереї та громадського простору.

Про це ЗМІСТу розповіла директорка ІРМ Тетяна Татаріна 9 липня:

«У країнах Європи уже тривалий час обладнують у містах сади-городи. Це місце, де мешканці разом вирощують фрукти й овочі. Також є подібні сади-городи, які створюють для людей з інвалідністю. Також у таких місцях діти і молодь можуть вирощуючи рослини спілкуватися, навчатися практичних навичок для дорослого життя».

Одна з теплиць «Декоративних культур»

Кілька років тому ІРМ подав заявку на грант від Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні. Завдяки цьому залучили 10 тис. грн на насіннєві матеріали для висадки городини.

Проєкт реалізують на місці покинутих теплиць тодішнього «Зеленбуду», які створювали у довоєнний період. Останні 30 років на цьому місці є тільки хащі, а між деревами можна побачити залишки теплиць які не використовують:

«Ми скористаємося усією цією частинкою території. Далі є ідея міської влади вилучити цю ділянку у "Декоративних культур" і приєднати до парку "Перемога»". Верхня ділянка під громадський простір, а нижче – міські сади-городи, оранжерея, зимовий сад і зона компостування і збір дощової води. У нас є ініціатива використовувати дощову воду».

Учасники толоки. На першому плані – Тетяна Татаріна

Для урожаю планують використовувати потенціал, що зберігся від старих теплиць. Є комунікації і залишки відкритих колишніх грядок. Їх планують облаштувати за допомогою палет, на яких приходить гуманітарна допомога.

Знаряддя для учасників толоки

Відкриті грядки можна облаштувати з мінімальними коштами, витративши гроші тільки на закупівлю насіння і елементів, які потрібно замінити. Закриті зимові теплиці коштуватимуть значно дорожче:

«Маємо тільки орієнтовні обрахунки, але є домовленість, що студенти-архітектори Полтавської політехніки у межах курсового чи дипломного проєкту розроблять нам проєкт якими мають бути теплиці. Вели перемовини з ІТ-компаніями, які готові спроєктувати систему автоматичного поливу, щоб інноваційні технології використовувати у поливі».

Залишки старих теплиць біля Співочого поля
Майбутній сад-город

Тетяна Татаріна каже, що в умовах війни цей проєкт став актуальним, бо має на меті закривати частину продовольчих потреб переселенців. Цьогоріч планують облаштувати грядки, щоб наступного року повноцінно їх використовувати.

Loading...