Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – landlord.ua

Область зайняла перше місце за кількістю зібраної кукурудзи, а також друге місце – за кількістю сої та соняшника.

Про це 30 січня повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації Сергій Фролов. 

Загалом в області зібрали понад 5 млн т зерна. Також посіяли більше 200 тисяч гектарів озимини. Область лідирує попри те, що частина урожаю залишається у полі через перебої зі світлом. Аграрії не мають змоги висушити кукурудзу, тому не збирають її з полів. За інформацією видання Agrotimes, незібраними залишаються близько 10% посівів. 

За інформацієї Міністерства аграрної політики та провольства, станом на 2 лютого в Україні зібрали 91% кукурудзи на зерно. Частина врожаю залишається на полях.  

Серед основних причин цієї ситуації виділяють завантаженість елеваторів, зростання цін на сушку зерна у поєднанні з високою вологістю кукурудзи через дощову осінь, а також перебої з електропостачанням та руйнування енергосистеми.  

Нагадаємо, що на Полтавщині підприємство списало борг за продаж кукурудзи на майже 9 млн грн. Через це понад 200 працівників залишилися без зарплати. 

Loading...