Не 10 тис. доларів хабаря, а «плата за правову допомогу» – адвокат оскаржував вручену йому підозру

Автор: Анастасия Мацько, 26 березня, 09:49

Фото: Юрій Березовський та потерпіла у справі Воробйова


Правозахисник Юрій Березовський поскаржився до суду на прокурора та назвав його дії протиправними, власну вину не визнав. Проте суддя Лариса Гольник у відкритті кримінального провадження щодо прокурора відмовила. 

Нині в Октябрському суді розглядають справу адвоката Юрія Березовського. Правозахисника підозрюють у вимаганні хабаря у свого колеги. 

Зважаючи на те, що у матеріалі йде мова про двох адвокатів, дозволимо собі називати того правозахисника, у якого вимагали кошти, – «Х»

Березовський якимось чином дізнався, що інший полтавський правозахисник займається адвокатською діяльністю, але вищої юридичної освіти не має. Відповідно, його можуть позбавити свідоцтва та притягти до відповідальності за порушення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». 

Тому Березовський «запропонував» розв’язати цю проблему – вплинути на деяких посадовців правоохоронних органів, щоб вони не карали адвоката. За цю послугу попросив 10 тис. доларів. Адвокат Х погодився. Зустрітися домовилися 17 лютого у кафе «Ваніль». 

Виявилося, що туди адвокат Х прийшов не лише з грошима, але й з правоохоронцями. Ймовірно, звернувся до них ще 5 березня (того дня відкрили кримінальне провадження). 

У назначений день Березовському він передавав імітацію доларів та мічені купюри. Безпосередньо у «Ванілі» ймовірного вимагача й обшукали. Крім вказаних коштів, вилучили й блокнот, у якому той робив записи щодо «взаємовідносин» з адвокатом Х, у якого вимагав кошти. 

Того ж 17 лютого Березовському обрали запобіжний захід – з 19 лютого до 17 квітня 2020 року, з 21:00 по 06:00, перебувати під домашнім арештом. Також зобов’язали носити електронний браслет.

Адвокат здав паспорти та інші документи, що дозволяли б йому виїжджати за межі України. 

Свою вину він не визнає. Каже: гроші йому передавали за адвокатські послуги. 

Юрій Березовський – адвокат Ради адвокатів Луганської області. Проте під час судового засідання він зазначив – на тимчасово окуповані території не виїжджав з 2014 року. 

Березовський, попри запобіжний захід, продовжує адвокатську діяльність. Так, він – адвокат Віталія Воробйова, якого нині звинувачують у побитті офіціантки BeerHouse.  

Раніше він захищав Романа Ландика – племінника екснардепа від «Партії регіонів»,  ексдепутата Луганської міськради. Того звинувачували в побитті моделі Марії Коршунової. 

Опублікована: 26 березня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація