Нове укріплення берега в бік Пивихи оцінили у майже 140 мільйонів гривень

Гора Пивиха
Гора Пивиха

Світлина ЗМІСТу

Проєкт укріплення берега Кременчуцького водосховища передбачає захист майже 1,5 км від розмивання. Йдеться про ділянку від села Максимівка в напрямку гори Пивиха.

Кошторисну вартість будівництва захисної дамби вздовж водосховища оцінили в 139,4 млн грн. Про це повідомив начальник Регіонального офісу водних ресурсів Полтавщини Олександр Монастирський на депутатській комісії 25 вересня. 

Проєктну документацію й загальну експертизу проєкту з висновком щодо оцінки впливу на довкілля виготовили у 2025 році коштом Піщанської сільської ради. Це зробили для залучення грошей із держбюджету на роботи. 

Регіональний офіс водних ресурсів Полтавщини, якому передали проєкт, пропонує взяти гроші на початок робіт з іншого проєкту, реалізацію якого призупинили через розслідування кримінальної справи.

Йдеться про будівництво захисної дамби в районі села Мозоліївка. На завершення робіт та введення в експлуатацію виділили 9,8 млн грн. Ці гроші не можуть використати, адже триває розслідування справи про можливі збитки під час берегоукріплення на понад 10 млн грн.

Проєкт берегоукріплення біля Максимівки передбачає три пускові комплекси, розділені пляжними зонами. Загальна довжина берегозахисної дамби становитиме 1 км 445 м.
Офіс водних ресурсів підготував пропозиції до Держводагентства про перерозподіл 9,8 млн грн на новий проєкт. Якщо передачу грошей погодять, роботи з укріплення берега планують розпочати у 2025 році. У разі позитивної відповіді Офіс планує робити запит на співфінансування також з обласного фонду захисту довкілля.

Розслідування зловживань на укріпленні берега Кременчуцького водосховища

Нагадаємо, що влітку 2025 року викрили розкрадання грошей на укріпленні берега Кременчуцького водосховища. За даними слідства, підрядник завищив вартість берегоукріплення на понад 1,5 млн грн.

Правоохоронці встановили, що у вересні 2023 року Регіональний офіс водних ресурсів уклав договір із підрядною компанією з Києва на виконання будівельних робіт вартістю майже 30 млн грн. Підрядник отримав усю суму, однак експертиза показала, що обсяги та вартість фактичних робіт були завищені більш ніж на 1,5 млн грн.

Чим унікальна Пивиха на березі Кременчуцького водосховища й чому її варто зберегти, читайте в матеріалі за посиланням.