fafuwtvminv0vseg

Державна комісія ТЕБ і НС дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня до 17 липня.

Про це вчора, 22 червня, повідомили на сайті уряду. Всі критерії в нормі.

«Ми говоримо про показник 60 на 100 тис. населення. Він виявляє кількість активних хворих в даний момент. […] Сьогодні він складає близько 48 на 100 тис. населення. Тому проведення ЗНО в нашій країні можливе», – зазначив у вівторок, 23 червня, під час брифінгу голова МОЗ Максим Степанов.

Проведення ЗНО можливе з дотриманням рекомендацій головного державного санітарного лікаря України.

Рекомендації щодо проведення ЗНО

Верховна Рада ухвалила рішення, що ЗНО в цьому році необхідно складати лише випускникам, які планують отримувати вищу освіту. В атестати виставлять ті оцінки, які школярі отримували упродовж навчання. Проте якщо випускник складе ЗНО і бал буде вищим ніж шкільна оцінка, то він має право на коригування оцінки.

Згідно закону підписаним Президентом, абітурієнт в цьому році звільняються також від обов’язкового складання ДПА. Проте вони можуть здати його з власним бажанням.

Для цього потрібно подати до навчального закладу заяву про бажання пройти ДПА. Заява має бути від повнолітніх школярів або від одного з батьків чи інших законних представників неповнолітніх. Її можна подати до закладу особисто або надіслати скан-копію електронною поштою. Кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти.

За роз’ясненням уряду. залежно від формату у якому абітурієнти захочуть складати ДПА є ряд вимог, які закладам освіти потрібно дотриматися.

Для випускників, які бажають пройти ДПА у формі ЗНО, закладам необхідно:

  • організувати підвезення учасників до пунктів тестування;
  • після отримання від УЦОЯО результатів ДПА видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.

Для випускників, які хочуть пройти ДПА у закладі освіти, закладам необхідно:

  • перевірити наявність права проходити ДПА саме в закладі освіти згідно з Порядком проведення ДПА;
  • організувати ДПА в письмовій формі у строки, затверджені керівником закладу, але не пізніше закінчення навчального року;
  • після проходження ДПА видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.

Абітурієнтам, які не будуть проходити ДПА, заклад освіти повинен видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти і додатки до них із записом «звільнений(а)» у відповідній графі додатку. Крім того, здобувачі освіти, які претендують на золоту або срібну медаль, можуть їх отримати без проходження ДПА.

Пригадаємо, що полтавським абітурієнтам повернуть кошти за пробне ЗНО. Аби отримати гроші назад, учасникам, чи їхнім батькам потрібно звернутися до регіонального відділення УЦОЯОУ із заявою та вказати реквізити рахунку, на який здобувач освіти чи його батьки хочуть отримати кошти.

Додамо, основна сесія ЗНО розпочнеться 25 червня і триватиме до 17 липня. Також учасники зможуть змінити місце складання ЗНО.

Усього на Полтавщині цьогоріч складатимуть ЗНО 13 тисяч 801 особа. Серед них:

  • 6 тисяч 984 – випускники 11 класів;
  • 1 тисяча 660 – студенти професійно-технічних училищ;
  • 2 тисячі 624 – учні передвищої фахової освіти;
  • 1 тисяча 659 – випускники минулих років;
  • 154 студенти рівня «Молодшого спеціаліста», які у 2019 році отримали незадовільну оцінку.

Для порівняння, у 2019 році тести складали ЗНО 12 тисяч 485 людей. У 2018 році на тестування реєструвалися близько 11 тисяч.

Loading...