Фото – Катерина Пєшикова

21 грудня невідомі патріоти у Полтаві вдруге обмалювали пам’ятник Пушкіну (після першого разу його загорнули у чорний пакет).

Та окрім Пушкіна у Полтаві є ще декілька пам’ятників радянським діячам, що стали неактуальними для сучасного українського суспільства. До прикладу, Ватутін, Зигін, брати Литвинови. Пам’ятники на честь них досі розміщені на вулицях Полтави, але про їхні вчинки й «здобутки» містяни часто не знають. 

Микола Ватутін

Найбільше Ватутін «прославився» під час Другої світової війни своїм кривавим командуванням. Лише під час Курської битви 1943 року Воронезький фронт, в складі якого були й українці, за тиждень активних боїв фактично втратив свою боєздатність. Головнокомандувачем Воронезького фронту був саме Ватутін, але радянська пропаганда зробила усе, щоб українці про це забули.

Олексій Зигін 

Генерал Олексій Зигін став відомим завдяки радянському міфу про звільнення Полтави. Але насправді прийняти командування армією Зигін так і не зміг – він підірвався на міні на шляху з аеродрому на командний пункт. Насправді операцію зі звільнення Полтави очолив Григорій Кулик, але пам’ятник йому вирішили не ставити й зупинилися на постаті Зигіну.

Брати Анатолій і Петро Литвинови

Після встановлення радянської влади у Полтаві у Петровському парку поховали 27 червоноармійців та вбитих на початку 1919 року чекістів братів Литвинових – Анатолія та Петра, які народилися на Чутівщині. На могильній плиті видніється надпис, що комуністи загинули у боротьбі з «петлюрівськими бандами».

Графіки - Юлія Сухопарова

Loading...