IMG_0505 copy

Кілька тижнів поспіль робоча група, що працює над процесом дерусифікації вулиць Полтави, не збирається на засідання, а назви вулиць з першого етапу перейменування не виносять на голосування.

Затримкою процесу стало очікування відповіді від Полтавського районного територіального центру комплектування про героїв війни, на честь яких хочуть назвати вулиці в Полтаві. Зі свого боку військкомат зробив запити до військових частин, щоб надати повну інформацію про загиблих воїнів. Про це 7 жовтня у коментарі ЗМІСТу розповіла директорка «Інституту розвитку міста» й членкиня робочої групи Тетяна Татаріна.

Отримання інформації про воїнів – важливий етап, перш ніж розпочнуть голосування за нові назви. Завдяки відповіді з військкомату про них сформують ґрунтовні довідки й зв’яжуться з рідними загиблих, щоб отримати дозвіл на перейменування вулиці, якщо її обере громада.

Тетяна Татаріна каже, що нині уже готовий проєкт рішення виконавчого комітету про старт голосування та платформа, де відбуватиметься процес. Також розпочали підготовку до другого етапу перейменування, що розпочнеться після затвердження результатів першого.

ЗМІСТ писав, що першими планують змінити назви вулиць, що містять граматичні помилки, русизми, а також походять від топонімівв рф і країнах, які підтримали війну проти України.

Заступник голови робочої групи Леонід Булава розповів, які пропозиції фахівці включали до переліку з-поміж якого обиратимуть нові назви:

  • відновлення історичної назви  для місцевості (кутка міста чи села);
  • включення імен людей, які зробили вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України;
  • осіб, які здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я України;
  • людей, які  зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя;
  • назви, що популяризують видатні факти в історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України.

Понад 20% пропозицій  від полтавців мають міркування про те, чому потрібно змінити назви, а ось 3,7% пропонували залишити усе як є.

У 4,7% пропозицій є обґрунтування, хоча не всі вони оформлені якісно. Ще 10,7% пропозицій не містили жодного слова обґрунтування. Згідно з положенням про робочу групу, такі «пропозиції» взагалі не розглядали.

На переменування виносять 47 вулиць і провулків з 91 запропонованою назвою, з яких:

  • 32 запропонували полтавці при обговоренні (понад 1/3);
  • 59 пропозиції експертної групи (які були підтримані при обговоренні). На заміну (перейменування) однієї існуючої назви  буде запропоновано до чотирьох варіантів нових назв, із яких потрібно буде проголосувати за якусь одну.

35 із запропонованих назв – це переклади з  російської на українську мову, або виправлення граматичних помилок. Решта 56 – це пропозиції зовсім нових назв, внесені як громадськістю, так і експертами.

Невдовзі список пропозицій мають оприлюднити на сайті Полтавської міської ради.

Вулиці, які підлягають перейменуванню, можна знайти тут.

Loading...