photo_2021-04-27_15-30-51

Полтава наближається до першого голосування за нові назви вулиць. Цьому передував збір понад 3 тис. пропозицій, з яких майже 80% підтримали експерти.

12 вересня робоча група з питань перейменування завершила аналіз пропозицій для 48 вулиць та провулків, які перейменують у межах дерусифікації першими.

Першими планують змінити назви вулиць, що містять граматичні помилки, русизми, а також походять від топонімівв рф і країнах, які підтримали війну проти України.

Заступник голови робочої групи Леонід Булава розповів, які пропозиції фахівці включали до переліку з-поміж якого обиратимуть нові назви:

  • відновлення історичної назви  для місцевості (кутка міста чи села);
  • включення імен людей, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України;
  • осіб, які здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я України;
  • людей, які  зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя;
  • назви, що популяризують видатні факти в історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України.

Понад 20% пропозицій  від полтавців мають міркування про те, чому потрібно змінити назви, а ось 3,7% пропонували залишити усе як є.

У 4,7% пропозицій є обґрунтування, хоча не всі вони оформлені якісно. Ще 10,7% пропозицій не містили жодного слова обґрунтування. Згідно з положенням про робочу групу, такі «пропозиції» взагалі не розглядали.

На переменування виносять 47 вулиць і провулків з 91 запропонованою назвою, з яких:

  • 32 запропонували полтавці при обговоренні (понад 1/3);
  • 59 пропозиції експертної групи (які були підтримані при обговоренні). На заміну (перейменування) однієї існуючої назви  буде запропоновано до чотирьох варіантів нових назв, із яких потрібно буде проголосувати за якусь одну.

35 із запропонованих назв – це переклади з  російської на українську мову, або виправлення граматичних помилок. Решта 56 – це пропозиції зовсім нових назв, внесені як громадськістю, так і експертами.

Невдовзі список пропозицій мають оприлюднити на сайті Полтавської міської ради.

Нагадаємо, Кузнечній вулиці у Полтаві пропонують повернути історичну назву Береківська.

Loading...