Вінницький муніципальний центр інновацій
Вінницький муніципальний центр інновацій

(Фото – vmci.vn.ua)

13 громад запропонували земельні ділянки для створення першого індустріального парку на Полтавщині.

Про це 6 грудня розповіла т.в.о директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Олена Онупко.

Нині Депаратмент вивчає запропоновані громадами ділянки. Після цього проєкт зареєструють і створюватимуть концепцію:

«Найперспективніша Полтава. Усі громади, які надали пропозиції, ми проаналізуємо. Уже проаналізували 2 з 13 громад щодо ділянок. Для цього потрібен виїзд на місце, аналіз землевпорядної документації. І після цього тоді вийдемо на робочу групу з пропозиціями».

Перший індустріальний парк займатиметься переробною промисловістю: виробництво промислової та сільськогосподарської продукції для створення валової доданої вартості.

Уже опрацювали запропоновану ділянку у Полтаві і Терешках:

  • у Полтаві ділянка не придатна для виробництва харчової продукції, бо там розміщені поряд колекторні станції, але підходить для промисловості;
  • у Терешках може бути виготовлення харчової продукції, але є проблема з передачею 54 га.

16 грудня для громад влаштовують навчання про те, як створюються індустріальні парки, щоб посилити інтерес до цих проєктів, бо в області з цим є проблеми. Громади могли подати на конкурс проєкти індустріальних парків, щоб на їхнє створення залучити кошти з Державного фонду регіонального розвитку. На основний і додатковий відбір не подали жодного проєкту.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін говорить, що створенню та функціонуванню індустріальних парків в області сприяє мережа доріг, зокрема державного значення, але щодо цього громади пасивні:

«Ми не бачимо, щоб громади були зацікавлені в цьому напрямку. Але ми вважаємо, якщо громади отримали землі промисловості на свій баланс, то їхнє основне завдання – притягнути інвесторів на територію та почати заробляти гроші коштом оренди, ПДФО та інших надходжень».

За словами Олени Онупко, Департамент економрозвитку працює з громадами щодо створення індустріальних парків. З владою Терешківської громади провели кілька зустрічей та оглянули ділянку можливого парку. Також співпрацюють з владою Полтави, а наступного тижня планують здійснити оглядовий виїзд на місце, яке можуть віддати під індустріальний парк.

У Полтаві готуються подати проєкт індустріального парку наступного року.

Раніше аналітики у Полтаві презентували проєкт створення індустріального парку біля заводу ГРЛ. Однак полтавська влада запропонувала на цій землі розмістити нове кладовище.

Loading...