Sn8tzN4odDxYNd2d

Цьогоріч підприємство «Декоративні культури» планують закупити за 4 млн 100 тис. грн послуги для боротьби з амброзією хімічним методом. Торік комунальники закупили засіб «Бішофіт МД» й самостійно боролися з алергеном.

Цьогоріч вартість боротьби з амброзією зросла на майже мільйон гривень. Торік «Декоративні культури витратили 3 млн 14 тис. грн на засіб для боротьби з амброзією. Цьогоріч підприємство вирішило змінити формат. Пропозиції приймають до 23 квітня. Які саме компанії візьмуть участь у відборі стане відомо після розкриття пропозицій.

Директор «Декоративних культур» Сергій Сілаєв говорить, що таке рішення у підприємстві ухвалили самостійно. Фактично, нічого не зміниться, а просто цю роботу виконуватимуть інші люди. Йдеться про підрядників, які виграють тендер.

Тепер боротьба з алергеном в місті коштуватиме для бюджету дорожче. Річ у тому, що раніше за амброзію місто платило «Декоративним культурам», а тепер підприємство ніби самостійно відмовляється від додаткового прибутку. Це схоже на «схему» для початку банкрутства комунального підприємства, яку у Полтаві кілька разів уже використали.

Для прикладу, «Ремліфт». Це комунальне підприємство обслуговувало всі ліфти в будинках Полтави КП «ЖЕО-2». А потім заснували ТОВ «Будкомплект», що пов’язаний з ексдепутатом «Совісті України» Володимиром Левченком. У 2018 році ця компанія отримала в оренду приміщення та автомобілі «Ремліфту». Усе тому, що раніше Олександр Мамай підписав розпорядження про укладення договорів оренди комунального майна міста. «Ремліфт» залишилося без техніки та програвало торги. Підряди почало отримувати ТОВ «Будкомплект». Фактично так компанія Левченка та його зяті Олександра Олепіра витіснила комунальне підприємство з ринку не без допомоги міського голови Полтави.

Також згадаємо про «ПМШЕД». У 2017 році розпочалася ліквідація цього комунального підприємства. Напередодні приблизно 70 одиниць спецтехніки й автотранспорту та нерухоме майно «ПМШЕДу», без укладення договорів оренди або ж за заниженою вартістю передали в користування приватним організаціям. Ексдиректору полтавського підприємства та підряднику нещодавно оголосили про підозри за зловживання, розтрати і підроблення, але слідство ще триває.

Торік «Декоративні культури» придбали 160 тис. літрів речовини «Амбростоп» у компанії «Бішофіт МД». Її співвласником якої є ексдепутат Полтавської облради Валерій Прядко. Нещодавно його засудили до понад 4 років ув’язнення за хабар поліцейському

Хімічним методом боротися з амброзією у Полтаві розпочали у 2019 році. Як правило, використовують «Амбростоп». Цей засіб для боротьби з амброзією є безпечним для людей і тварин на основі бішофіту. ЗМІСТ розповідав, що бішофіт – це природна сіль, вік якої становить майже 250 млн років.

На Полтавщині її добувають на глибині 2,5 км і це є найглибшим місцем у світі за заляганням бішофіту.

Loading...