Полтавська влада обіцяє забезпечити ошуканих вкладників із Боровиковського житлом до осені 2020 року

Автор: Віталій Крицький, 10 вересня, 17:58

Фото: Довгобуд на Боровиковського (Джерело - poltava.to)


Забудовник, власник КВП (Комбінат виробничих підприємств) Сергій Іващенко готовий забезпечити постраждалих вкладників квартирами, але за умови, що отримає від міської влади компенсацію у вигляді земельної ділянки.

Сьогодні, 10 вересня, у стінах Полтавської міської ради зустрілися ошукані вкладники в нерухомість на Боровиковського та представники міської влади.

На засіданні були присутні перший заступник міського голови Ігор Федій, голова фракції «Батьківщина» Олег Бєлоножко, депутати від СДП Олександр Кісільов та Юрій Синяк, голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук та депутат Тарас Синяговський, представник від «Рідного Міста» Едуард Волков, заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко, депутат від «Самопомочі» Сергій Бутко, начальники управлінь виконкому, ошукані вкладники та їх представники.

Олександр Кісільов, Олег Бєлоножко, Ігор Федій

Головуючий на засіданні Олександр Кісільов розповів, що забудовник КВП Сергій Іващенко (його підприємство звело мікрорайон «Садовий») зацікавлений допомогти ошуканим полтавцям. Однак, натомість він хоче отримати земельну ділянку в місті під будівництво багатоповерхівки. Кісільов зазначив, що міська влада розглядає можливість під час продажу вільної земельної ділянки прописати в аукціоні умови, за якими переможець отримає не тільки землю, а й буде зобов’язаний забезпечити ошуканих вкладників житлом (або квартирами в новобудові, або добудовою нового під’їзду).

Ошукані вкладники

Перший заступник міського голови Ігор Федій спрогнозував, що якщо не буде дострокових місцевих виборів, то до наступної осені питання з житлом вирішити можливо:

«До осені 2020 року – можливо, але до весни 2020-го – ні. Зрозумійте, відведення землі – це питання не одного дня. Процедурно оформлення займатиме не один місяць. Однак якщо інвестор знатиме, що рішення депутати вже ухвалили, то він зможе почати вишукувати фінансові та житлові ресурси, щоб забезпечувати громадян житлом».

Юліан Матвійчук також запевнив, що до кінця каденції нинішньої влади ошукані вкладники матимуть власне житло.

Наступна зустріч міської влади і вкладників запланована на 13 вересня.

Нагадаємо, багатоповерхівку по Боровиковського, 11 почали зводити ще в 2007 році із залученням коштів інвесторів-фізичних осіб, які вже внесли оплату за квартири. Будівельники встигли звести лише два поверхи й зупинили роботи через брак коштів. Забудову мали ввести в експлуатацію в третьому кварталі 2008 року. Та з того моменту на об’єкті роботи не проводилися.

У травні 2011 року прокуратура Полтавської області запрошувала до себе довірителів будівництва на Боровиковського,11, аби ті ознайомилися з матеріалами кримінальної справи щодо перевищення службових повноважень посадовими особами «Полтаваінвестбуду».

Та запрошення на бесіди зі слідчим не вдовольнили інвесторів, які розбили перед Полтавською ОДА наметове містечко. Тоді перший заступник губернатора Віктор Животенко відмовив людей від крайнощів і пообіцяв оперативно розібратися у проблемі.

Як варіант, розглядають можливість дати компанії добудувати ще під’їздів або віддати якусь земельну ділянку під забудову без аукціону. За словами голови містобудівної депкомісії Дмитра Сенчаковича, це може бути ділянка по вулиці Нікітченка, де ще з 2013 року управління капбудівництва Полтави намагається побудувати десятиповерхівку.

У 2016 році забудовник КВП просив надати ділянки на артскладах, щоб збудувати там 3 багатоповерхівки. Із відсотків від прибутку інвестор погоджувався добудувати проблемний будинок на Боровиковського, 11.

У 2017 році Полтавська обласна адміністрація говорила, що разом із Мінрегіонбудом добудує довгобуд, але справа так і не рушила з місця.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 10 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація